Wyjątkowa oprawa wesela – jak uświetnić ceremonię?

pokaz fajerwerków

Podczas planowania ślubu i przyjęcia weselnego narzeczeni często zastanawiają się, w jaki sposób uświetnić ceremonię i uczynić ją bardziej efektowną. Bywa też, że to rodzice bądź znajomi państwa młodych pragną sprawić im jakąś oryginalną niespodziankę. Oto kilka pomysłów na urozmaicenie uroczystości.

Organizacja wesela to proces, który pochłania wiele czasu i kosztów. Jak wynika z Ogólnopolskich Badań Nowożeńców, wydajemy coraz więcej na przygotowanie ślubnego przyjęcia (najczęściej wyłożone środki to ok. 20-40 tys. zł), a podstawowe koszty to opłacenie ślubu kościelnego, ubrań państwa młodych, sali, fotografa i oprawy muzycznej.
Bywa jednak, że młoda para przeznacza pewną sumę na dodatkowe, oryginalne atrakcje.

Pokaz fajerwerków

Pokaz fajerwerków tworzy wyjątkowo widowiskową oprawę wesela i na pewno zrobi ogromne wrażenie na gościach. Jeżeli marzy się nam pokaz z prawdziwego zdarzenia, najlepiej zatrudnić do niego profesjonalną firmę, która zadba o show, bezpieczeństwo i niezbędne zezwolenia. Zamiast wielkiego pokazu można jednak zdecydować się także na fajerwerki o mniejszym kalibrze, na przykład fontanny, które strzelają iskrami na kilka metrów w górę, bądź fontanny tortowe – takie oferuje każdy dobry sklep z petardami, na przykład Tropic.

Bańki mydlane

Wypożyczenie wytwornicy i uruchomienie jej podczas pierwszego tańca lub wyjścia z kościoła stworzy iście bajkową atmosferę. To atrakcja przeznaczona też dla tych, którzy pragną wyjątkowych zdjęć z wesela – fotografie przedstawiające młodych pośród barwnych baniek na pewno będą prezentować się niesamowicie. Jednocześnie nie jest to propozycja szczególnie droga (koszt wypożyczenia wytwornicy wynosi około dwustu złotych).

Fotobudka

Wynajęcie fotobudki na wesele to trend, który pojawił się w Polsce dopiero w ostatnich latach, choć od dawna cieszy się popularnością w Stanach Zjednoczonych. Fotobudka jest atrakcją zarówno dla samych nowożeńców, jak i dla gości – zapewnia okazję do świetnej zabawy i możliwość zdobycia bezcennej pamiątki. Taka atrakcja jest już jednak nieco droższa – za wynajem trzeba zapłacić kilkaset złotych.

Balony z helem

Kolejny pomysł to balony z helem, które goście weselni wypuszczą w niebo. Można zdecydować się na elegancki biało-czarny wzór, jeżeli planujemy je „uwolnić” przed kościołem, lub kupić świecące balony, które wspaniale będą wyglądać wypuszczone po zmroku. To zabawny akcent, ładny widok i kolejna okazja do zrobienia wspaniałych fotografii.

Wprowadzenie w życie tego typu pomysłów to doskonała atrakcja dla młodej pary i gości, a także potencjalnie ciekawy prezent dla nowożeńców.

fot.shutterstock