Jak wybrać garnitur na ślub

garnitur na ślub

Garnitur na ślub powinien być wyjątkowy. Wybór eleganckiego garnituru jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie spoczywają na barkach pana młodego.

Żaden mężczyzna nie może sobie pozwolić, aby w dniu ślubu wyglądać nieschludnie. Oczywiście, to panna młoda powinna błyszczeć i elegancki partner tylko podkreśli jej urok niemniej jednak dobrze dobrany garnitur sprawi, że panna młoda będzie dumna z wyglądu przyszłego męża. Dobranie garnituru ślubnego nie ogranicza się jedynie do dodania butonierki. Liczy się kształt, kolor czy akcesoria i nie można zaniedbać żadnego z tych elementów. Niezmiernie istotny jest wybór samego materiału. Inny materiał stosuje się do garniturów biznesowych, inny na smutne okoliczności a zupełnie inny na ślub i wesele. Warto zwrócić uwagę na te drobne niuanse.

Oto kilka porad, które warto mieć na uwadze:

  • Raczej unikaj garnituru w prążki – nie przystoi do uroczystości takiej rangi,
  • Lepiej się prezentuje marynarka na dwa guziki,
  • Poszukaj wsparcia profesjonalisty, który dobierze perfekcyjny garnitur pasujący do Twojej sylwetki oraz stylu, jaki chcesz zaprezentować.

To jaki wybierzesz styl (sam albo z pomocą doradcy), warunkuje także dobór bądź odrzucenie kamizelki, materiał, a także sam kolor garnituru. Niewątpliwie garnitur na ślub powinien być dopasowany do sukni panny młodej. Dobór takich dodatków jak krawat czy butonierka to sprawa drugoplanowa jeśli sam garnitur będzie dobrze dobrany. Poszukiwanie garnituru nawet w sklepach najlepszych marek ma jedną wadę – wybór jest ograniczony.

Dobrym i polecanym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na uszycie garnituru na miarę, specjalnie dla Ciebie. Pozwoli Ci to perfekcyjnie oddać własny styl, zaimplementować dowolne dodatki, a przede wszystkim taki garnitur będzie na Tobie idealnie leżał. Co ważne, garnitur będzie wówczas spersonalizowany, jedyny w swoim rodzaju i wyróżni Cię spośród innych mężczyzn obecnych na uroczystości. Chyba nie chcesz, aby to drużba zbierał więcej poklasku od Ciebie?

Na zdjęciu spersanolizowany garnitur wykonany przez polskiego projektanta Karola Grędę. Więcej na temat jego garniturów mogą Państwo przeczytać w portalu Life and More pod linkiem: http://www.lifeandmore.pl/pl/173,21,375,10,3,spersonalizowany_ganitur.html.