Stylowe i niedrogie pomysły na weselne ozdoby kwiatowe

Kwiaty na stołach są dopełnieniem wystroju sali weselnej. Powinny być na tyle ozdobne, żeby podkreślały uroczysty charakter przyjęcia.

Jednocześnie dekoracje wykonane z kwiatów powinny zostać dobrane odpowiednio do aranżacji sali oraz ułożone w taki sposób, żeby nie utrudniały gościom prowadzenia konwersacji w przerwach między tańcami. Byłoby świetnie, gdyby spełniając te wymagania nie zrujnowały jednocześnie weselnego budżetu. Przedstawione niżej propozycje są zdecydowanie rozsądne cenowo, a zarazem bardzo oryginalne i stylowe.

Bukiety goździków

Goździki Putumayo znane od niemal 2000 lat, w kolorze antycznej koronki utrzymują dominującą pozycję wśród anemonów, hortensji, róży Majolica i passiflory, udowadniając, że są równie wyrafinowane, jak droższe od nich gatunki często widzian na weselnym stole. Dzięki niższym kosztom zaoszczędzisz na ozdobach stołów i bukiecikach.

Butonierki

Kwiaty nawłoci i mimozy można wypełnić ziołami i owocami, aby wykonać butonierkę. Zmieniając trzy kule w jedną dekorację kwiatową stołu dostosowaną do wystroju sali weselnej w prosty sposób przygotujesz skromne, ale przykuwające uwagę ozdoby. Żeby wykonać butonierkę obetnij łodygi w taki sposób, aby każda miała po 10 cm. Następnie połącz je w ten sposób, żeby każdy kwiat był na różnej wysokości zwiąż je taśmą florystyczną. Pokryj łodygi wstążką i skróć wystające końcówki.

Lekkie i delikatne ozdoby kwiatowe

Miniaturkowe stokrotki, kwiaty koronki królowej Anny o kształcie serca i kwiaty gipsówki tworzą stylowy, lekki bukiet, doskonały do wysokiego, wąskiego wazonu, albo świecznika.

Ozdoba w kształcie trójpoziomowej wieży

Żeby wykonać replikę trójpoziomowej wieży wypełnij trzy miseczki z jednego zestawu (od najmniejszej do największej) wilgotną pianką florystyczną, ustaw je jedna na drugiej, a następnie włóż do pianki gęste kępy nawłoci, kędzierzawe pęki mimozy oraz okrągłe kwiaty kraspedii kulistej. Wzbogać ozdobę takimi akcentami, jak liście oliwki, niewielkie owoce kumkwatu i cytryny oraz kwiaty lawendy.

Artystyczny stroik

Wykorzystaj pojedyncze kwiaty o długich łodygach – połączenie dużej ilości drobnych kwiatów z trzcinową łodygą, takich jak kaspia i apagant – wybierając wazony w różnych długościach i kształtach. Utrzymaj jednolitą kolorystykę – dla lepszego efektu dekoratorskiego.

Żeby stworzyć luźną dekorację z kwiatów sprawiającą wrażenie przypadkowej najpierw wybierz odpowiednie wazony. Na środku ustaw najwyższe z nich, a po bokach postaw wazony o średniej wielkości. Przestrzeń pomiędzy nimi wypełnij niewielkimi wazonikami. Kiedy ustawisz wazony w odpowiedni sposób, do każdego włóż po 1 – 2 sztuki kwiatów do każdego z nich.

Żywiołowe ozdoby stołu

Ozdoby kwiatowe w radosnych kolorach są komunikatem zachęcającym do zabawy. Awangardowe połączenie tulipanów i owoców klementynek tworzą główny element dekoracji (idealne do dużych wazonów), podczas gdy goździki, pachnący groszek, narcyzy i jaskry dodają bukietowi objętości.

Bukiet z polnych kwiatów

Rumianek, wrzos, białe stokrotki, driakiew, tojeść orszelinowa, malina i dziki groszek pachnący łączą się w świeży bukiet kwiatów związany żółtą wstęgą.

Dekoracja ślubnego kobierca

Po obu stronach ślubnego kobierca również powinny znajdować się kwiaty. Możesz wykonać dekorację umieszczając kompozycje kwiatowe w drewnianych doniczkach w kształcie prostokątów. Dopełnij aranżację wybierając równie obfity bukiet. W sali weselnej możesz użyć tej kompozycji przy szwedzkim stole podczas serwowania drinków przed oficjalnym rozpoczęciem przyjęcia.

Dzięki parze pomysłowych drewnianych doniczek możesz iść do ołtarza otoczona tysiącem polnych kwiatów, takich jak ostróżka, eustoma, tawuła i pieprzyca.

Kwiaty ze ślubnego kobierca na przyjęcie

Przedstawiona wyżej kompozycja dobrze prezentuje się jako tło dla imiennych karteczek dla gości podczas przedweselnego, godzinnego koktajl party. Po zakończeniu przyjęcia możesz zabrać je do domu i postawić na tarasie.

Białe dekoracje kwiatowe

Włóż wazoniki z kwiatami do białych torebek, żeby stworzyć oryginalne, świeże kompozycje kwiatowe. Wykorzystaj do tego kwiaty o dużych, białych kwiatostanach złożonych z małych kwiatków, np. kwiaty bzu.

Rustykalna kompozycja kwiatów

Połącz astry, słoneczniki i inne kwiaty często uprawiane w przydomowych ogrodach, tworząc pełną koloru kompozycję.

Baldachim z kwiatów

Możesz powiedzieć sakramentalne „Tak” pod baldachimem wykonanym z kremowych goździków. Każda girlanda jest połączona z haczykiem zamontowanym w suficie. Do wykonania takiego baldachimu samodzielnie potrzebujesz żyłkę wędkarską, dużą igłę i około 1000 goździków. Wykonaj girlandy około 1 – 2 dni wcześniej i włóż ją do lodówki po złożeniu przysięgi możesz użyć ich do udekorowania baru.

Bukiet w stylu rustykalnym

Możesz zaaranżować stoły na sali weselnej używając zboża, np. pszenicy i wysuszonej trawy. Tego typu dekoracje sprawdzają się między innymi w czasie wesel organizowanych jesienią.

Miska róż

Weź kilka róż i umieść ich kwiaty w szklanym, transparentnym wazonie o kształcie kuli. Propozycja wykorzystania tego pomysłu polega na umieszczeniu kwiatów toskańskich róż i róż inge w małym, kulistym akwarium wypełnionym do połowy wodą.

Kwieciste torty i ciasta

Nie musisz być mistrzem cukiernictwa, żeby wykonać wspaniałe torty ozdobione kwiatami. Potrzebujesz bazy do ciast w różnych wielościach, małych babeczek i dużo stojaków na ciasto. Wykonanie tego typu dekoracji wymaga wyboru określonego gatunku kwiatów, w ulubionym kolorze i umieszczenie ich na cieście. Powinny być to kwiaty wykorzystywane w cukiernictwie jako ozdoby (nie wszystkie się do tego nadają). Babeczki można ozdobić pojedynczymi kwiatami, a większe ciasta kompozycjami złożonymi z kilku kwiatów.

Dekoracje z rumianku

Świeży rumianek umieszczony w naczyniu z wodą, zamkniętym następnie w białej, papierowej torbie jest nie tylko oryginalną, ale i ekonomiczną propozycją.

Bukiet o dużej objętości

Wystarczy jedno spojrzenie na ten bukiet, a od razu zrozumiesz, dlaczego goździki są określane jako wypełniające kwiaty. Poza tym, dużo kwiatów nawłoci i dopełnienie z drobnych listków muhlenbekii niskiej sprawia, że kompozycja wygląda zachwycająco. Pogrupowane według koloru, od bieli wpadającej w fiolet po głęboki odcień magenta, pokazują to, co Chezar nazywa „efektem peonii”. Do tego ozdobny akcent ze wstążki, dla jeszcze większego „wow”.

Pokryte goździkami karty z nazwiskami

Goździki w kolorze koralowej czerwieni i kości słoniowej doskonale wyglądają w butonierce. Można też wykorzystać je do ozdobienia karteczek z nazwiskami gości informującymi o miejscu przy stole. Do ich przygotowania potrzebujesz florystycznej pianki. Nałóż ją na łodygę kwiatów i przyklej do plakietki. Dwutonowe połączenie wygląda szczególnie interesująco, ale monochromatyczne połączenie (np. w kolorze jasnożółtym) również dobrze wygląda.

Owocowe dekoracje

Dodaj trochę koloru i objętości bukietom kwiatów dodając sezonowe owoce. Na przykład, w białej miski i talerze sa wypełnone pomarańczami, klementykami i kumkwatami, podczas gdy liście cytryny i białe gardenie, orchidee i stefanotisy dodają kontrastu kompozycji.

Bulwiasta kompozycja

Dekoracja wykonana z hiacyntów i małych kamyczków jest niedroga opcją, od kiedy bulwiaste rośliny kosztują mniej niż cięte kwiaty.

Goździkowa kompozycja

Umieszczenie goździków w minimalistycznych wazonach o prostokątnym kształcie robi duże wrażenie. Kompozycje wyglądają na delikatne, a ich pomarszczona struktura i ładny kolor przyciągają wzrok.

Dekoracje z cynii

Bukiet cynii dodaje uroku stołowi, ale równie doskonale wyglądają cynie w dekoracyjnych doniczkach, zwłaszcza w przypadku, gdy wesele jest urządzane w rustykalnym lub casualowym stylu.

Ozdoby z białych kwiatów

Dekoracje stołu przypominające chmurki, wykonane z delikatnych, drobnych kwiatów łyszczca i białych orchidei doskonale wyglądają w wazie w stylu vintage.

Exit mobile version