Ślub w Portugalii

Portugalia zyskuje coraz większą popularność wśród narzeczonych, jeżeli chodzi o wybór lokalizacji ślubu. Nowożeńców przyciągają przede wszystkim błękitne morskie wody i wspaniały klimat.

Liczba ślubów w Portugalii nabrała tempa, od kiedy tutejszy rząd zmienił prawo i pozwolił na pobieranie się obcokrajowcom. Wcześniej nie było to możliwe. Kraj leżący na skraju Półwyspu Iberyjskiego przyciąga przede wszystkim cudownym wybrzeżem oraz urokliwymi miasteczkami. Turystów w Portugalii urzeka różnorodność: znajdują się tutaj wzgórza, doliny, góry, rzeki, wodospady oraz plaże. A dodatkowym bonusem jest przepiękna słoneczna pogoda, która umila życie przez cały rok.

Zastanawiając się nad lokalizacją ślubu w Portugalii, ma się naprawdę duży wybór: poczynając od ekskluzywnych kurortów, a kończąc na tradycyjnych kościołach. Kraj ten w większości jest katolicki, tak więc nie należy spodziewać się żadnych problemów ze znalezieniem świątyni, w której będzie można wziąć ślub kościelny.

Kolejną zachętą dla par młodych może być poznanie nowej kultury: muzyki, jedzenia, napojów oraz stylu życia. Portugalia jest znana ze wspaniałych, a jednym z ich produktów flagowych jest wino Porto, które świetnie sprawdzi się na każdym przyjęciu.

Zanim jednak pojedzie się do Portugalii, warto zapoznać się tamtejszym prawem oraz zebrać potrzebną dokumentację. W takim celu warto wynająć tłumacza, który dodatkowo dobrze orientuje się w sytuacji prawnej w Portugalii.