10 wskazówek, by Wasze zdjęcia ślubne były perfekcyjne

zdjęcia ślubne

Zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życia. Chyba nie ma pary, która nie chciałaby mieć ze ślubu pięknej pamiątki w postaci fantastycznych i romantycznych fotografii. Poniżej prezentujemy 10 wskazówek, które pomogą uczynić ślubne zdjęcia niezapomnianą pamiątką.

Nie żałujcie pieniędzy na zdjęcia ślubne

Bardzo ważny jest wybór doskonałego fotografa. Nie powierzajcie tego swoim znajomym, którzy nie zajmują się fotografią profesjonalnie – efekt może być niezwykle rozczarowujący.

Zróbcie dobre rozeznanie

Zarezerwujcie sobie trochę czasu na wybór fotografa. Spotkajcie się z kandydatami, poproście o próbki dotychczasowej pracy, wejdźcie na ich stronę internetową. Niezbędne jest, aby styl fotografa pasował do Waszych oczekiwań.

Nie zakładajcie, że Wasi przyjaciele wiedzą najlepiej

Nie ufajcie ślepo rekomendacjom Waszych przyjaciół. Fakt, że oni byli zadowoleni z czyichś usług nie oznacza, iż Wy także będziecie. Upewnijcie się, że dany fotograf specjalizuje się w zdjęciach ślubnych.

Zaufajcie wybranemu fotografowi

Chociaż uświadomienie fotografa co do Waszych oczekiwań jest ważne, to miejcie na uwadze, że ma on za sobą lata doświadczeń i warto być otwartym na jego sugestie. Postarajcie się być z nim w kontakcie na jakiś czas przed uroczystością, aby nie trzeba było ustalać szczegółów na ostatnią chwilę.

Dobrze wybierzcie miejsce zdjęć ślubnych

Fotografie na łonie natury są niezwykle efektowne, jednakże wcześniej dobrze jest poznać warunki panujące w danym miejscu. Przykładowo, grząskie podłoże może zniszczyć Wasze buty oraz ubranie. Istotna jest także pora dnia, zwłaszcza jeżeli bierzecie ślub jesienią albo zimą.

Pomyślcie o asystencie fotografa

Warto poprosić kogoś z gości (np. druhnę czy drużbę), aby zajmowali się takimi szczegółami, jak obecność wszystkich osób do zaplanowanego zdjęcia grupowego. Nie ma nic gorszego, niż nerwowe poszukiwania wujka, podczas gdy wszyscy inni są już gotowi.

Zadbajcie o samopoczucie fotografa

Miejcie na uwadze, że spragniony czy głodny fotograf raczej nie będzie pozytywnie nastawiony do współpracy. Postarajcie się, aby dobrze czuł się podczas uroczystości.

Posprzątajcie

Czasami do najlepszych zdjęć należą te z przygotowań, np. kiedy panna młoda i jej mama „robią się na bóstwo”. Zadbajcie, aby pomieszczenia do tego typu fotografii było odpowiednio uprzątnięte.

Wyglądajcie perfekcyjnie

To wydaje się oczywiste, ale nie zaszkodzi przypomnieć. To jedyny taki dzień w życiu, więc nie warto oszczędzać na fryzjerach, kosmetyczkach itp. Zróbcie wszystko, by wyglądać oszałamiająco!

Poćwiczcie

Warto nieco poćwiczyć pozowanie do zdjęć, aby w najważniejszym momencie nie wyjść komicznie. Porozmawiajcie z fotografem jak najlepiej się ustawiać i chwilę nad tym popracujcie.

fot.  Jesús Corrius  źródło: flickr com