5 pomysłów na tort ślubny

tort ślubny

Tort ślubny to ważny element uroczystości weselnej. Dostarcza nie tylko wrażeń smakowych, ale przede wszystkim tworzy uroczystą atmosferę. Wszyscy kochamy torty dlatego jest szeroki wachlarz wyboru i znalezienie tego perfekcyjnego tortu ślubnego może być kłopotliwe. Odpowiedni tort ślubny powinien spełniać kilka wymagań: wyróżniać się, by zostać zapamiętanym, pasować do pary młodej, no i przede wszystkim być przepysznym.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą posłużyć Wam za inspirację przy wyborze idealnego tortu ślubnego.

„Metalowy” tort ślubny

Czemu by ograniczać ślubny „połysk” tylko do obrączek? Wszystko wygląda lepiej z nutką błysku. Nadaj tortowi metaliczny cień czy w lekki sposób dokonaj pozłocenia. Wystarczy tylko trochę pracy, a efekt może być olśniewający.

Spersonalizowany tort ślubny

Najlepszym sposobem na wywołanie wrażenia jest stworzenie czegoś unikalnego, typowo związanego z Wami. Tort może przedstawiać historię Waszej miłości, np. poprzez serię obrazów na nim umieszczonych. Pomysłów i wariantów jest wiele, ogranicza Was tylko wyobraźnia. A „wisienką na torcie” niech będzie jego wierzchołek – może to być po prostu jakiś monogram albo mała rzeźba, która najlepiej Was charakteryzuje.

Zakręcony tort

Jeśli chcecie, aby Wasz tort był elegancki, to koniecznie dodajcie do niego „falbanki”. Na torty tego typu śmiało można dodawać różne kształty i figury w dekoracyjnych celach.

Nagi tort ślubny

Chodzi tutaj o tradycyjny przekładany tort z wyeksponowanymi brzegami. Będzie on idealny podczas wiejskich ślubów bądź utrzymanych w takim stylu – zwłaszcza z naturalnymi dodatkami, tj. owoce czy róże.

Koronkowy tort ślubny

Koronki w kontekście ślubu kojarzone są co najwyżej z sukniami ślubnymi czy bielizną, jednakże szkoda ograniczać ich potencjał. Ozdóbcie tort zawiłymi koronkowymi wzorkami i niech przyjmują one przeróżne kształty. Subtelność jest w cenie.

fot.Kimberly Vardeman źródło: flickr com