Ślub w kasynie Las Vegas

Ślub w kasynie Las Vegas

Ślub w kasynie Las Vegas

Las Vegas to zdecydowanie jedno z najbardziej znanych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Powszechnie uznawane za światową stolicę hazardu, pełne jest kasyn, hoteli, klubów i kaplic ślubnych. Nie od dziś wiadomo, że wiele osób wybiera właśnie Las Vegas jako miejsce, gdzie mogą szybko i bez problemu wziąć ślub. Co ciekawe, trend ten nie tylko dotyczy Amerykanów. Jak to zatem wygląda ze ślubami w Las Vegas?

Miejsce, które przyciąga

Nie da się ukryć, że Las Vegas to magiczne i przyciągające miejsce. Trudno dziś dokładnie zliczyć, jak wiele filmów i seriali miało miejsce w tym mieście. Wystarczy tylko wymienić Ocean’s 11 czy 13, Casino, Kac Vegas. Historia hazardu i Las Vegas to przede wszystkim lata 50. i 60., kiedy to zaczęto tu tworzyć pierwsze kompleksy kasyn, najczęściej zarządzanych przez grupy mafijne. Dzięki temu, że w innych stanach zaostrzano przepisy hazardowe. Las Vegas szybko wyrosło na amerykańską stolicę hazardu, a dzięki staraniom Howarda Hughesa samo miasto zaczęło przypominać nowoczesną metropolię. Największym przełomem było otwarcie pod koniec lat 80. kasyna The Mirage. Stało się ono nie tylko jednym z symboli miasta, lecz także przyczyniło się do budowy wielu innych i podobnych obiektów.

Mnóstwo osób z całego świata po tym, jak sprawdziło ranking kasyn, przybywa do Las Vegas, spróbować swojego szczęścia na ruletce, automatach, podczas gry w blackjacka. Jednak na samej grze się nie kończy. Amerykańska metropolia to także ogrom miejsc noclegowych, restauracji, barów, klubów i dyskotek. To właśnie te ostatnie w głównej mierze przyczyniają się do tego, że wiele osób pod wpływem upojenia alkoholowego decyduje się na niespodziewany i szybki ślub.

Światowa stolica ślubów?

Obok kasyn niczym grzyby po deszczu wyrastały w Las Vegas także kaplice, specjalne zakłady zajmujące się udzielaniem ślubów. Z jednej strony sporo osób decyduje się tu na ślub w wyniku impulsu, spontanicznej decyzji. Z drugiej jednak strony jest także sporo osób, które chcą po prostu wziąć szybko i bez problemów ślub, oszczędzając sobie wielu przygotowań. To wręcz idealna okazja do tego, aby ominąć przedślubny stres. W normalnych przecież warunkach organizacja ślubu w Polsce czy USA to dla wielu miesiące, a nawet lata przygotowań, wydawana fortuna na samą organizację wszystkiego, w tym na wesele. Przyjmuje się, że w mieście każdego dnia udzielanych jest kilkaset ślubów, co musi przecież robić ogromne wrażenie, a przy tym jest znaczącym biznesem.

Tymczasem w Las Vegas najczęściej wszystko można załatwić od ręki. Lokalny biznes ślubny można podzielić na dwie kategorie: premium i fast standard. W pierwszym przypadku konieczne jest umówienie się na konkretny termin, gdzie lokalna firma zadba o wszystkie przygotowania. Kaplica może zostać dla nas wystrojona według wytycznych, zamówiony zostanie fotograf, na wszystkich czekać będzie szampan, być może przekąski. Do tego dochodzi kilka innych usług. Takie opcje mogą jednak kosztować kilka czy kilkanaście tysięcy dolarów.

Inaczej zupełnie wygląda druga kategoria. Są to tanie kaplice, instytucje, które udzielają ślubów co 10, 15 minut. Płacimy tu czasem mniej niż 100 dolarów, gdzie zostanie nam udzielony ślub, przyznany dokument, jak i dostaniemy kilka zdjęć z ceremonii. Pełno takich miejsc, gdzie bez trudu z miejsca wejdziemy do kaplicy, ewentualnie będziemy musieli trochę poczekać w kolejce. Zapłacimy o wiele mniej, uroczystość będzie szybka i skromna, jednak dokument, akt ślubu będzie tak samo wiążący.

Jak można ogarnąć taki ślub? Przede wszystkim konieczne jest otrzymanie specjalnej licencji. Bez trudu dostaniemy ją w jednym z kilku biur w Las Vegas. Najczęściej otwarte są one przez całą dobę i 7 dni w tygodniu. Na miejscu po prostu wypełniamy specjalny formularz, w którym podajemy najważniejsze dane osobowe. Urzędnik porównuje go z naszym dowodem czy paszportem, po czym zatwierdza zgodę na udzielenie ślubu na terenie miasta. Co ciekawe, taka licencja ważna będzie przez aż 12 miesięcy.

Właściwie to koniec z formalnościami dla nas. Od tego momentu możemy udać się do umówionej kaplicy lub po prostu z pomocą lokalnych mieszkańców znajdziemy miejsce do szybkich ślubów. Tutaj wybór jest ogromny, gdyż niektóre kaplice to proste i skromne miejsca, w innych zaś do ołtarza panna młoda może zostać poprowadzona przez sobowtóra Elvisa czy taka osoba udzieli nam ślubu! Jak już wspomnieliśmy, większość kaplic ślubnych w tym mieście ma w swojej ofercie bogaty wybór pakietów. Te droższe to limuzyna, styliści, a nawet wynajęcie świadka. To bardzo ważne, gdyż według lokalnego prawa w uroczystości powinien uczestniczyć co najmniej jeden ze świadków pary młodej.

Po zakończonej ceremonii możemy zdecydować się na wycieczkę po mieście, odwiedzenie jednego z kasyn czy klubów, jak i również noc poślubną w wybranym hotelu. Las Vegas zdecydowanie oferuje coś dla każdego, na różną zasobność portfela. Kto wie, być może chwilę po ślubie uda się nam jeszcze wygrać fortunę na wybranym automacie czy będzie sprzyjało nam szczęście na ruletce?

Bardzo ważne jest to, że w wielu krajach ślub zawarty w Las Vegas może zostać zalegalizowany. W Polsce często nie ma z tym najmniejszego problemu. W Urzędzie Stanu Cywilnego wystarczy jedynie przedstawić stosowne dokumenty, dzięki którym oficjalnie będziemy uznawani w Polsce za małżeństwo. Dlatego też ślub w Las Vegas nie musi być traktowany przez nas jako jedynie dobra zabawa.