Wenecja – miejsce na podróż poślubną

Wenecja – miejsce na podróż poślubną

Wenecja – miejsce na podróż poślubną

Jeśli przeprowadzilibyśmy badania na temat: które z miast świata należy do najbardziej romantycznych i dedykowanym zakochanym, na pewno, na jednym z pierwszych miejsc znalazłaby się Wenecja. Położona na 118 wysepkach w północno-zachodniej części Włoch, kusi wąskimi uliczkami, romantycznymi kafejkami, przepięknymi mostami, urokiem mniejszych i większych placów, no i przede wszystkim klimatycznymi przejażdżkami gondolą. Do Wenecji przybywają miłośnicy opery i filmu, turyści zafascynowani szalonym karnawałem, no i zakochani. Dlaczego zakochani tak często wybierają Wenecję? Przede wszystkim z uwagi niepowtarzalny klimat. To miasto obrosło legendą ze względu na swoją niezwykłą historię, ludzi tworzących niezwykły klimat miejsca, zabytki, które towarzyszą nam na każdym kroku i atmosferę romantyczności.

Miasto Casanovy

Giacomo Casanova na pytanie, jak zdobyć kobiece serce miał powiedzieć “Lepiej być płomieniem niż ćmą”. Wenecja była miastem tego legendarnego kochanka. Coś w atmosferze tego miejsca sprawia, że miłość staje się tu koniecznością. Urokliwe hoteliki, niewielkie place, kawa wypita o poranku na Placu Świętego Marka, leniwe popołudnia, wycieczka na wyspę Murano, gdzie ukochanej można kupić szklany flakon do perfum wykonany z dmuchanego szkła, spokojna kolacja w jednej z urokliwych weneckich knajpek… Wenecja była w okresie średniowiecza i renesansu jednym z najpotężniejszych miast włoskich, stolicą Republiki Weneckiej, której wpływy sięgały nie tylko Europy ale i Azji. Bogactwo miasta widać do dzisiaj. Zafascynowani turyści są urzeczeni jedyną w swoim rodzaju architekturą, która sprawia, że dotykamy w każdej minucie historii. Wenecja jest jedyna w swoim rodzaju. Niepowtarzalna. Idealne miejsce na podróż poślubną.

Serce Wenecji – Plac Świętego Marka

Kiedy stanie się na tym placu, człowiek może tylko westchnąć, stwierdzając – nareszcie tu jestem! W tym miejscu rozgrywały się wydarzenia najistotniejsze w historii miasta. Tu wciąż przesuwają się tłumy podziwiając majestatyczne zabytki. Przy placu stoi bazylika świętego Marka (miejsce pochówku jednego z ewangelistów) i potężny Pałac Dożów. Plac otaczają niezliczone kawiarenki. Chociaż wypicie w niej kawy to spory wydatek, nie można sobie przecież odmówić tej przyjemności.

Ponte dei Sospiri

Pod Mostem Westchnień obowiązkowo przepływają gondole, dlatego powszechnie uważa się, że nazwa pochodzi od westchnień zachwytu, które wydają turyści płynący gondolą. Zachwyt jest jak najbardziej uzasadniony, ale nazwa wywodzi się ponoć od westchnień więźniów, którzy na most patrzyli z budynku więzienia, tęskniąc za wolnością.

Uliczki na wodzie

Istotę Wenecji stanowią jednak nie popularne zabytki, które mijamy co chwila, ale urok tajemnicy ukryty w zaułkach, maleńkich mostkach – tam wciąż możemy być sami, chociaż wokół tłum. To idealne miejsca dla zakochanych, poszukujących intymności i spokoju.

W romantycznej gondoli

Będąc w Wenecji nie można zapomnieć o największej atrakcji miasta – wycieczce gondolą. Gondola była środkiem transportu używanym od XII wieku. Teraz korzysta się z niej głównie, by zwiedzić miasto. Płynąc wzdłuż Canal Grande odkryjemy stare pałace i rezydencję, będziemy podziwiali zabytkowe mosty, zapuścimy się w miejsca nieznane turystom. Taka wycieczka pozwoli odkryć genius loci miasta. A do tego możemy posłuchać jeszcze śpiewu gondoliera.

Poczuć się jak mieszkaniec Wenecji

Poczucie przynależności do miasta na pewno da nam pobyt w dzielnicy Rialto. To tu było centrum handlu w Wenecji. Do dzisiaj rozstawiane są tam liczne kramy. Możemy kupić ryby na targu Pescarii, a warzywa i owoce na targu Erberia.

Jeśli karnawał to tylko w Wenecji

Karnawał w Wenecji należy do jednych z najbardziej popularnych na świecie. Barwne widowisko, pełne radości, zabawy, tańca i śpiewu zachwyca również z powodu pięknych masek. Większość imprez odbywa się na Placu św. Marka, gdzie można spotkać osoby poprzebierane w stroje z epoki, z nieodłączną wenecką maską.

To tylko niektóre z atrakcji, sprawiających, że Wenecja wydaje się rajem dla zakochanych. Miejsce, gdzie można spędzić najpiękniejszą podróż poślubną.