Czym zaskoczyć gości weselnych?

Czym zaskoczyć gości weselnych
Czym zaskoczyć gości weselnych
Ślub i wesele to jedne z najważniejszych ceremonii w życiu. Właśnie dlatego każdy chce, aby wspomnienia z tego dnia zostały w pamięci gości jak najdłużej. Zobacz, czym zaskoczyć rodzinę i przyjaciół podczas przyjęcia weselnego.

Oryginalne zabawy weselne – mini “Jaka to melodia”

Podstawą udanego wesela jest integracja gości. Najlepiej, jeśli poza tańcem mają też inne okazje do wspólnej zabawy. Jedną z nich może być muzyczny pojedynek rodzin. Wytypujcie 6 osób – 3 z rodziny pana młodego i 3 ze strony panny młodej. Niech uczestnicy ustawią się w dwóch rzędach. W jednej rundzie bierze udział dwóch zawodników – po jednym z każdej drużyny. Zabawa polega na odgadywaniu tytułów piosenek na podstawie kilku usłyszanych dźwięków. Najlepiej, jeśli orkiestra dobierze różnorodny repertuar zagadkowy, dzięki temu szanse uczestników będą wyrównane mimo różnic wiekowych.

Fotobudka z zabawnymi przedmiotami

Wspomnienia z wesela przywołują zdjęcia, najlepiej te zabawne. Dlatego poza profesjonalnymi ujęciami od fotografa, zafunduj swoim gościom fotobudkę lub wersję bardziej oszczędną – z własnym aparatem, który sam wykonuje serię zdjęć albo pojedyncze klatki. Wygospodaruj specjalne miejsce na sali (z dala od tańczących par) i umieść tam kilka dekoracji, które urozmaicą fotki, np. balony na imprezę z motywem kuli disco, kolorowe girlandy, tabliczki z napisami oraz wystrzałowe czapeczki i okulary. Obok kącika na mini sesje postaw stolik z księgą na wklejenia zdjęć i serdeczne wpisy gości.

Sesja weselna z lampionami

Jesteś miłośnikiem nastrojowego klimatu? Kiedy zapadnie noc, poproś gości o wyjście przed salę weselną. Kilku parom wręcz papierowe lampiony i przy akompaniamencie głośnej, romantycznej muzyki zapalcie w nich światło i wypuśćcie je w górę. Świetlista gromada unoszących się do nieba lampionów to niesamowite widowisko, a zdjęcia wykonane w trakcie tego spektaklu świateł będą niepowtarzalne i bardzo nastrojowe.

Użycie papierowych lampionów skonsultuj z właścicielem sali weselnej. Nie każdy lokal zgodzi się na taką atrakcję, np. ze względu na bliskość drzew. Jeśli jednak organizujesz zabawę przy stawie, który np. przynależy do sali, właściciel nie powinien mieć nic przeciwko.
~