Ślub w leśnej scenerii

ślub w lesie

Anna i James mieszkali na tej samej ulicy przez lata, ale zaczęli spotykać się dopiero od 2009 r. James kilka dni przed Bożym Narodzeniem zaprosił ją na kolację i tak zaczęła się ich historia.

Oświadczyny

Każdego roku z okazji urodzin Anny para odbywa podróż do Londynu. Podczas jednej z takich wycieczek, po zakończeniu świętowania urodzin partnerki, James kupił butelkę szampana i zaproponował spacer w parku. Uklęknął i wręczył drugą kartkę urodzinową z napisem „dla mojej pięknej narzeczonej” i wtedy się oświadczył. Jak mówi Anna, było to bardzo radosne, a zarazem wzruszające. Po wypiciu butelki szampana poszli do jej ulubionego klubu w Londynie, gdzie – ku jej zdziwieniu – czekali na nich ich rodzice z gratulacjami.

Suknia ślubna

Anna przymierzyła wiele sukienek zanim znalazła tą wymarzoną w hotelu, gdzie odbywała się wystawa kolekcji Heart Brides. Suknia została zauważona przez jej mamę. Suknia bez ramiączek, z gorsetem podkreślającym biodra, talię i biust miała też rozkloszowany dół, trochę w stylu księżniczki. Anna dodała do sukni pasek i ukrytą kieszeń, w której znalazły się zdjęcia jej zmarłego brata, zmarłej siostry James’a oraz ich dziadków.

Akcesoria

Anna poświęciła 6 miesięcy, żeby odświeżyć broszkę i perłowy bukiet z kolekcji babci, ale opłacało się – akcesoria wyglądały przepięknie. Do sukni założyła proste, diamentowe kolczyki. Ślubny bukiet został wykonany z klasycznych róż w kolorze kremowej bieli. Dopełnieniem stroju był prosty welon sięgający aż do podłogi. Ładne szpilki w kolorze kości słoniowej znalazła w sklepie Freya Rose.

Pan młody

Pan młody wyglądał bardzo dobrze w trzyczęściowym garniturze w kolorze marynarskiego błękitu (ang. navy blue) od Bena Shermana. Założył różowy krawat pasujący do bukietu panny młodej, a w butonierce znalazły się dwie róże w kolorze kości słoniowej.

Druhny

Anna chciała klasyczne sukienki dla swoich druhen, więc postawiła na satynowe sukienki w kolorze marynarskiego błękitu, o długości nieco powyżej kolan. Dopełnieniem stylizacji były srebrne szpilki i biżuteria od Debenhams. Każda druhna otrzymała kolczyki w kształcie serca marki Pandora.

Fryzura i makijaż

Laura Ryan – bliska przyjaciółka Anny – wykonała stylowe uczesanie w postaci koka, a Joanna Mary – kolejna przyjaciółka – wykonała makijaż podkreślający urodę panny młodej i wyglądający naturalnie.

Jaka była najlepsza część ceremonii?

Jak mówi Anna, najlepszą częścią ceremonii ślubnej był dla niej moment przybycia do kościoła i zmierzania w kierunku ołtarza. James odwrócił się do niej i zobaczył ją po raz pierwszy w sukni ślubnej – był zachwycony.

Śniadanie po nocy poślubnej

Anna i James na śniadanie wybrali panierowane grzyby, tradycyjnego pieczonego kurczaka z dodatkami, a na deser tartę z jabłkami i bitą śmietaną.

Przemówienia

Ojciec panny młodej wzrusza się, gdy mówi o rodzinie i swojej małżonce. Na ślubie córki zaskoczył wszystkich – wstał, podziękował gościom za przybycie i poprosił o otworzenie kopert. Po chwili szelest papieru ustąpił radości i wzruszeniu oraz burzy oklasków – w kopertach znajdowało się wydrukowane przemówienie.

Inspiracje

Anna i James wybrali Szkołę Leśną w Woodford, ponieważ kojarzyła się im z atmosferą Hogwartu – zdecydowali, że odrobina magii i leśna sceneria to odpowiednie połączenie i stosowne miejsce na zorganizowanie przyjęcia weselnego.

Dekoracje stołów

Na każdym stole znajdowały się świeczniki, dekoracje z gałązek i liczne światełka tworzące ozdoby przypominające stroiki, a także rozświetlające, kwieciste gałązki. Na drewnianych stołach rozmieszczono 70 nakryć przygotowanych przez mamę panny młodej. Zwieńczeniem dekoracji był duży, błyszczący napis „LOVE” przygotowany przez tatę panny młodej.

Kwiaty

Kelly z Daisy Chain Flower w Harlow, Essex przygotowała piękne dekoracje z kwiatów. Przyszli państwo młodzi dużo rozmawiali z Kelly o tym, jakich kwiatów oczekują i jak ma wyglądać wystrój. Kelly przygotowała dekoracje z kremowych róży i kwiatów gipsówki.

Tort

Tort ślubny był zdumiewający – zawierał warstwę z czekolady, biszkoptu Wiktorii, cytryny oraz dobrze wypieczonym kruchym spodem. Roxanne’s Cakes z Harlow przygotowali go dla pary młodej dodając dekoracje podkreślające jego klasyczny  styl.

Miejsce ceremonii ślubnej: Kościół St Mary at Latton, Harlow| Miejsce przyjęcia weselnego: Szkoła Leśna, Woodford | Suknia panny młodej: Heart Brides | Suknie druhen: ASOS | Strój pana młodego: Ben Sherman | Akcesoria: Freya Rose |Włosy: Laura z All About Hair, Harlow |Kwiaty: Kelly z Daisy Chain Flowers, Harlow| Tort weselny: Roxanne’s Cakes of Harlow

Fotograf: Kolin Toney źródło: flickr.com