Ubiór pana młodego w 2017 r. wg Masterhand

trendy w męskiej modzie ślubnej

Przedstawiamy trendy w męskiej modzie ślubnej w 2017 r. Na pytania odpowiada Graham Phebey z Masterhand.

 Jakie kolory będą na topie w 2017 roku? Jak zmienią się w najbliższym sezonie?

W 2017 roku kolorystyka koncentruje się na odcieniach niebieskiego i srebrzystych szarościach. Marynarski błękit zostanie zastąpiony przez chłodny błękit (ang. ice blue), a srebro zastąpi popularny odcień błękitu. Są to modne kolory, które pozostaną na topie przez kolejne dwa lata.

Widzimy trendy od tradycyjnych krojów po smokingi i nawet. Który styl będzie dominował w 2017 r.?

Kolekcja na 2017 r. obejmuje dobrze skrojone smokingi i garnitury. Teraz kładzie się nacisk na komfort noszenia i odpowiednie dostosowanie kroju do sylwetki.

Czy stylizacje celebrytów wpływają na trendy w męskiej modzie ślubnej? A jeżeli tak, to kto jest tego przykładem?

Śluby celebrytów wciąż wywierają ogromny wpływ na wybory konsumentów. Na przykład, Ant and Dec noszą garnitury, co jest bonusem dla handlu, bo może wpłynąć na zainteresowanie tą częścią garderoby, a ponadto wpływa na wprowadzanie do popularnego stylu tradycyjnych krojów.

trendy-w-meskiej-modzie-slubnej-2

Czy garnitur od krawca jest opcją dla panów młodych o ograniczonym budżecie?

Wypożyczalnie garniturów są dobrym sposobem na stworzenie kreacji jedynej w swoim rodzaju, a jednocześnie w przystępnej cenie. Dystrybutorzy są bardzo śmiali w zakresie ustanawiania cen. Zakup kompletu strojów dla drużb byłby zbyt kosztowny.

Jaki garnitur wybrałbyś, gdybyś brał ślub?

Nie ma nic lepszego niż dobrze dopasowany, elegancki garnitur w modnym kolorze i z tkaniny z domieszką jedwabiu. Wypożyczalnie garniturów są bardzo dobrym sposobem na to, aby wybrać garnitur jedyny w swoim rodzaju, wyróżniający pana młodego na tle drużb. Najłatwiej osiągnąć taki efekt poprzez założenie nieco innej kamizelki, albo wprowadzenie dodatkowego koloru.

trendy w męskiej modzie ślubnej

Dlaczego wolisz tradycyjne krawiectwo? Co sprawia, że wyróżnia się ono na tle sieciówek?

Tradycyjne krawiectwo nie ma sobie równych, między innymi pod względem wiedzy w zakresie różnych krojów i sylwetek. Możemy szyć garnitury na miarę potrzeb każdego pana młodego, dla mężczyzn o szczupłej sylwetce i dla ojca pana młodego, który może nie być zainteresowany noszeniem spodni o długości 14 cali i krótkich marynarek, obecnie bardzo modnych.

Jakie przełomowe momenty wystąpiły w historii męskiej mody ślubnej?

Spędziłem w handlu 40 lat, włączając działalność w latach 80., kiedy byłem odpowiedzialny za dopasowanie wymyślnych kamizelek do smokingów, pracując jako projektant i dystrybutor. Projektowanie oryginalnego płaszcza o długości trzy czwarte dla Pronuptia w latach 80. i wprowadzenie kolorowych, aksamitnych płaszczy w latach 90. to według mnie przełomowe momenty w ślubnej modzie męskiej.