Portal ślubny , Portal Weselny , Ślub, Wesele, Panna Młoda, Pan młody, suknie ślubne, przyjęcie weselne

Życie bez miłości to czarodziejska latarnia bez światła. J. W. Goethe

Jak napisać przemówienie ojca panny młodej?

Przygotowaliśmy zestaw porad, dzięki którym ojciec panny młodej uniknie kardynalnych błędów związanych z przemówieniem.

Tradycyjnie, ojciec panny młodej jest pierwszą osobą, która wygłasza przemówienie podczas weselnego przyjęcia. Coraz częściej przemówienie ojca panny młodej, w odróżnieniu od przemówień pana młodego i jego świadka, jest postrzegane raczej jako zbędne, a nie warte uwagi i emocjonujące. Jednakże, z małą pomocą ojciec panny młodej może przygotować i wygłosić przemówienie, które stanie się wyjątkowym momentem ceremonii ślubnej, który na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych.

Co powinno się znaleźć w przemowie?

Jeżeli chcesz, żeby twoje wystąpienie było krótkie i zostało pozytywnie odebrane przez gości, albo żeby rzeczywiście było dobrym wspomnieniem z wesela, pamiętaj o odpowiedniej konstrukcji i kilku elementach, o których mowa niżej.

Powitanie

Na wstępie oficjalnie przywitaj gości i podziękuj im za przybycie. Wspomnij szczególnie o mamie panny młodej i rodzicach pana młodego.

Córka

W przemówieniu ojca panny młodej nie może zabraknąć wspominki o córce – może to być zabawna anegdota z jej dzieciństwa. Można też wyrazić swoją dumę z tego, jaką stała się kobietą.

Zięć

Przemówienie podczas weselnego przyjęcia to odpowiedni moment na oficjalne przyjęcie zięcia w poczet członków rodziny. Można wspomnieć o pierwszym wrażeniu, jakie zrobił na ojcu panny młodej, albo o momencie, w którym ojciec panny młodej był szczególnie szczęśliwy z tego, że związał się z jego córką.

Mądre przesłanie

W przemówieniu ojca panny młodej może znaleźć się rada, jak przetrwać w małżeństwie, jak je pielęgnować i stworzyć szczęśliwą rodzinę. Zamiast tego można też rzucić jakiś żart o żonie, ślubie, albo ogólnie – o życiu, byleby nie był za długi.

Toast

Na zakończenie poproś wszystkich o powstanie i wznieś toast, życząc młodej parze wszystkiego, co najlepsze.