Przygotowania – kiedy zaplanować ślubne wizyty w salonie urody?

salonie urody

salonie urody

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu kobiety. Nic więc dziwnego, że tego dnia każda z nas pragnie czuć się dobrze i wyglądać pięknie. Dlatego tak ważne jest, aby rozsądnie – i odpowiednio wcześnie – wybrać makijażystkę, fryzjera czy manikiurzystkę.

Aby ślubna wizyta w salonie nie zamieniła się w niepotrzebny stres, warto zaplanować ją około trzy miesiące przed wielkim dniem. Zyskamy w ten sposób czas na wykonanie próbnego makijażu i fryzury oraz ustalenie wszystkich związanych z nimi szczegółów. Podczas spotkań i rozmów specjaliści będą mieli okazję dobrze poznać nasze potrzeby, dzięki czemu będzie im łatwiej sprostać naszym oczekiwaniom.

Jak znaleźć odpowiedni salon?

Gdy wybieramy salon, który zadba o nasz ślubny wizerunek, nie chcemy “kupować kota w worku”. Dlatego najlepszym miejscem na poszukiwania będzie portal rezerwacyjny Moment.pl. Dzięki niemu zaoszczędzimy wiele czasu, ponieważ wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w jednym miejscu. Szybko wyszukamy salony w swojej okolicy, zapoznamy się z ich opisami i ofertami, a także opiniami klientów, którzy już wcześniej skorzystali z ich usług. Rzetelny system ocen to bardzo ważny element portalu i jego ogromna zaleta. Jego wiarygodność gwarantuje prosta zasada: komentarze mogą zamieszczać jedynie te osoby, które faktycznie skorzystały z usług danego salonu.

O czym pamiętać podczas przygotowań?

Dobierając ślubny makijaż, fryzurę czy manicure, należy pamiętać o jednej, bardzo istotnej zasadzie. Ładne rozwiązania, które poleci nam przyjaciółka czy powszechnie modne propozycje z Internetu nie zawsze stanowią najlepszy wybór. Najpiękniej będziemy prezentować się w tym, co pasuje do naszego typu urody. To właśnie w ten sposób podkreślimy swoje atuty, a także ukryjemy ewentualne niedoskonałości. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Kolory. Odpowiednie odcienie pomagają wydobyć naturalne piękno. Dobry makijaż nie powinien być maską, a uzupełnieniem, które idealnie współgra z naszą urodą. Popularna analiza kolorystyczna wyróżnia cztery podstawowe typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę oraz określa, które barwy najlepiej pasują do osób z poszczególnych grup. Specjaliści dokonali tego podziału w oparciu o charakterystyczne cechy wyglądu, takie jak odcień cery, kolor włosów czy oczu. To dobry punkt wyjścia przy podejmowaniu decyzji o kolorze zarówno makijażu, jak i biżuterii czy manicure.
  • Rodzaj cery. To bardzo ważne, aby starannie dobrać kosmetyki, które zostaną użyte podczas ślubnej wizyty. Nawet jeśli nie mamy skłonności do alergii, nie poddawajmy się kosmetycznym eksperymentom bezpośrednio przed wielkim dniem. Wszelkie nowości sprawdźmy wcześniej, aby upewnić się, że będą odpowiednie dla naszej cery.
  • Indywidualne cechy. Podobnie jak w przypadku makijażu, również fryzura powinna zostać dobrana dokładnie pod naszą urodę. W tym przypadku istotne będą indywidualne cechy, takie jak kształt twarzy czy uszu. Warto także pamiętać, że odpowiednie uczesanie ma zagwarantować nam wygodę i możliwość tańczenia do białego rana!

Dobrze zaplanowana ślubna wizyta w gabinecie kosmetycznym czy salonie fryzjerskim powinna zapewnić relaks i odprężenie – niezbędne w tym ważnym dniu. Próby makijażu i fryzury z pewnością pomogą upewnić się, że nic nie zakłóci naszego wymarzonego, idealnego wesela. Na szczęście z portalem Moment.pl znalezienie zaufanego specjalisty będzie łatwe jak nigdy dotąd, a rezerwacja każdej z wizyt zajmie nam zaledwie chwilę.

Planujesz swój wielki dzień? Znajdź najlepszego fryzjera i kosmetyczkę na wesele.