Tort na wesele – pomysły

tort na wesele

Przeglądając magazyny ślubne czy czytając różne poradniki, często natrafia się na propozycje wręcz monumentalnych tortów, które wystarczają praktycznie dla wszystkich gości (i nie chodzi tutaj o kameralne wesela). Jednakże, jak to się mawia: „małe jest piękne”. Niektórzy preferują właśnie niewielkie torty i ciekawe propozycje takich wypieków przedstawiamy w niniejszym artykule.

Fascynujące mogą być nie tylko 8-piętrowe torty, ale także te znacznie mniejsze. Wystarczy trochę kreatywności oraz starannego wykonania, a minimalizm może wzbudzić gromy zachwytu. Może coś z poniższych przykładów Was zainspiruje?

niebieski tort na wesele

Niebieski tort? Czemu nie. Dokładnie zaznaczone krawędzie oraz kwiecisty wierzchołek zagwarantują nie tylko doznania smakowe.

tort na wesele w stylu hawajskimŚwietny pomysł na ślub w stylu hawajskim. Stonowany tort z eleganckimi dekoracjami.

tort na wesele z różowym lukremSubtelny kawałek ciasta ze złotymi elementami oraz różami z różowego cukru.

tort na wesele ze zlota polewaPiękny 3-poziomowy tort ślubny z rozetką na dolnej warstwie oraz złotą polewą. Dodanie kilku smakowitych kwiatów zwielokrotnia oszałamiający efekt.

trzypoziomowy tort na wesele Kolejny 3-warstwowy tort, który tym razem odnosi się do symbolicznej ślubnej bieli.

srebrny tort na weseleTo ciasto będzie idealne na zimowe wesela. Każda z warstw udekorowana jest w nieco inny sposób: dolna pokryta została metalicznym srebrem, środkowa posiada delikatne wzory, natomiast górna otoczona jest biżuterią.

dwupoziomowy tort na weselePerfekcyjne podsumowanie ślubu o tematyce „romansu na brzegu morza”. Jasnoniebieski tort udekorowany złotymi węzłami miłości.

brzoskwiniowy tort na weseleBrzoskwiniowe wstążki oraz cukrowe peonie – Wasi goście pokochają ten tort.

pyszny tort na weseleŚwietny tort na tradycyjne wesela, najlepiej w pobliżu jeziora.

piękny tort na weseleTen tort składa się jedynie z dwóch warstw, ale piękne róże i zabarwienie idealnie oddają artystyczny zamiar.

biały tort na weseleProsty, biały ślubny tort, udekorowany świeżymi kwiatami. W prostocie siła!

owocowy tort na weseleLubicie „nagie torty”? To dodajcie do tego towarzystwo świeżych owoców oraz kwiatów, a natura wręcz przesiąknie Waszą uroczystość.

tort na wesele z różamiTort idealny na śluby utrzymane w wyważonym, relaksacyjnym tonie.

różowo złoty tort na weseleNiewielki rozmiar tortu, wcale nie musi oznaczać niewielką ilość stylu. Różowe perły, świeże kwiaty, złote liście – arcydzieło!

personalizowany tort na weseleBiały, spersonalizowany tort. Pokażcie światu, że od teraz posiadacie wspólne nazwisko.

delikatny tort na weseleKolejny tort perfekcyjny na wesela utrzymane w klasycznym stylu. Z jednej strony prosty, z drugiej nieco skomplikowany.

fot. wedding cake ideas