Ślubna kolorystka

Ślubna kolorystka

Dekoracje sali, kwiaty, kolor sukni ślubnej, ozdoby i wiele, wiele innych – te wszystkie elementy, niezwykle ważne podczas organizacji ślubu, mają jedną cechę wspólną: kolor. Wszystko ma kolor. Dlatego też, zastanawiając się nad wystrojem i charakterem, w jakim będzie utrzymany ślub, należy wziąć pod uwagę kolorystykę.

Wbrew pozorom może to być dosyć trudny wybór, zwłaszcza dla laików w temacie aktualnie panujących trendów. W takim przypadku warto skorzystać ze wskazań profesjonalistów, do grona których z pewnością można zaliczyć Instytut Pantone. Jak co roku, ogłosił on najpopularniejsze kolory na rok 2016 i tym razem mamy dwóch zwycięzców: barwy Rose Quartz (ang. „różowy kwarc” na zdjęciu powyżej) oraz Serenity (ang. „spokój” na zdjęciu poniżej). Pierwsza z nich charakteryzowana jest jako „przekonujący, ale delikatny ton, który przekazuje współczucie oraz poczucie harmonii”. Serenity z kolei „jest nieważkie i zwiewne, tak jak niebieskie niebo ponad nami, przynosząc ze sobą poczucie ulgi oraz relaksu, pomimo pełnych dynamiki i turbulencji czasów.”

Ślubna kolorystka

Wykorzystanie obu barw stworzy świetną kompozycję podczas każdej uroczystości i spokojnie mogą one posłużyć jako inspiracja. W poprzednich latach dosyć popularny był Blush, kolor podobny do Rose Quartz. Wykorzystywano go m.in. do tworzenia kompozycji kwiatowych. Dodając do tego spokojną i delikatną barwę Serenity, pary młode mają naprawdę spore pole do popisu.

Bez względu na to, czy oba odcienie zostaną wykorzystane w miarę równomiernie, czy jeden będzie przeważał nad drugim, to w efekcie i tak otrzyma się romantyczną kombinację, która może zostać osiągnięta dzięki odpowiednim dekoracjom kwiatowym czy oświetleniu.