Jak stracić wagę przed ślubem

Jak stracić wagę przed ślubem

Utrata wagi przed ślubem jest oczkiem w głowie większości panien młodych – każda bowiem chce perfekcyjnie prezentować się w swojej sukni ślubnej.

Niektóre panny młode przyjmują dosyć destrukcyjną strategię, polegającą na głodzeniu się. Nie dość, że ma to negatywny wpływ na zdrowie, to jeszcze efektywność tego rozwiązania jest bardzo słaba. Działania zmierzające do zrzucenia zbędnych kilogramów, powinny przyjmować charakter długoterminowej zmiany stylu życia, aniżeli krótkoterminowej diety.

Poniżej przedstawiamy pięć obszarów, w których warto dokonywać stopniowych modyfikacji.

Co jesz

Warto prowadzić dziennik, w którym zamieszcza się swoje codzienne posiłki. Następnie powinno się szukać zdrowszych alternatyw dla jedzenia, które zawiera zbyt wiele kalorii.

Jak dużo jesz

Jedną z najprostszych dróg do utraty wagi jest zredukowanie spożywanych porcji. Serwuj dania na mniejszych talerzach i odstaw jedzenie jak już będziesz czuła się pełna, a nie dopiero jak przejedzona.

Kiedy jesz

Jadasz każdego wieczora duży posiłek? Powinnaś rozważyć większy obiad i jedynie niewielką przekąskę wieczorem. Pod żadnym pozorem nie rezygnuj ze śniadania i staraj się unikać przekąsek pomiędzy posiłkami.

Co pijesz

Regularnie pijesz alkohol, słodkie napoje czy gorącą czekoladę? Spróbuj to ograniczyć na rzecz zdrowszych napojów, np. owocowych herbat. Pamiętaj, aby pić od 6 do 8 szklanek wody każdego dnia.

Jak ćwiczysz

Odnajdź formę ćwiczeń, które sprawiają Ci satysfakcję: może to być nawet żwawy spacer w parku czy lekcje tańca. Ważna jest regularność, rób to przynajmniej przez godzinę, chociaż dwa razy w tygodniu.

Nie zaczynaj zbyt późno

Wiele kobiet rozpoczyna proces odchudzania zbyt późno, przez co dokonują drastycznych zmian i nagminnie się głodzą. Aby uniknąć negatywnego wpływu na zdrowie, powinno się rozpocząć działania przynajmniej 8 miesięcy przed ślubem. Wówczas bezpiecznie można tracić kilogram na miesiąc i spokojnie osiągnie się założony cel.

Zwłaszcza na początku mogą wystąpić problemy z motywacją czy pokusami. Dobrze jest wydrukować zdjęcie panny młodej, jaką chciałoby się być i patrzeć na nie zawsze wtedy, kiedy ma się ochotę na niezdrową przekąskę czy odpuszczenie ćwiczeń.

fot. Registry Photography- Wedding/Event Photographer źródło: flickr com