Pomysł na ślubny warkocz

ślubne warkocze

Ślubny warkocz cieszyą się uznaniem od wielu lat. Styl uczesania w znaczny sposób wpływa na całościowy wygląd panny młodej.

Dlatego też istotne jest, aby wybrać uczesanie, które nie tylko będzie komfortowe, ale również dopasowane do stylu sukienki czy ogólnego charakteru uroczystości. Poniżej prezentujemy kilkanaście opcji na warkocze, które wcale nie sprawią, że będziesz wyglądała jak mała dziewczynka.

Korona

Jeśli masz długie włosy i chcesz odsłonić szyję, ale nie interesuje Cię standardowy kok, to warkocz w formie korony będzie wspaniałą opcją. Może on zostać poprowadzony przez cały obwód Twojej głowy, co sprawi, że będzie wyglądał jak swoista korona. Aby go upiększyć, wpleć niego kilka kwiatów. Ślubne warkocze takie jak ten dodają niekłamanego uroku.

ślubne warkoczeUkryty rybi ogon

Ukryty rybi ogon dodaje stylu Twojej fryzurze. Świetnie nadaje się do nieuporządkowanego uczesania.

ślubne warkocze

Połowiczna korona

Fryzura ta jest świetną i romantyczną opcją dla kobiet, które chcą mieć zarówno koronę, jak i włosy rozpuszczone na ramiona. Będzie odpowiednia szczególnie dla panien młodych, które mają grube i kręcony włosy.

ślubne warkocze 4

Wiele luźnych warkoczyków

Jeśli panna młoda posiada długie włosy, to dodanie do pofalowanej fryzury kilku luźnych warkoczy da świetny efekt. Styl ten nadaje się bardziej do mniej formalnych uroczystości.

ślubne warkocze 5

Nowoczesny kok z rybim ogonem

Kombinacja nieco nieuporządkowanego rybiego ogona wokół nowoczesnego koka tworzy fryzurę, która nada pannie młodej wyrazistości.

ślubne warkocze 6Rybi ogon

Kobiety z długimi włosami mogą zdecydować się po prostu na długi, pojedynczy rybi ogon. Fryzura ta jest odpowiednia zarówno na formalne, jak i mniej formalne ceremonie.

ślubne warkocze 7Rybi ogon z ozdobami

Warkocz może zostać przyozdobiony wstążkami, koronkami czy nawet kwiatami.

ślubne warkoczeWarkocz z boku wraz z kokiem

Panny młode szukające tradycyjnego wyglądu z kokiem i warkoczem, mogą poprowadzić splecione włosy nieco z boku. Trafnym akcentem przy takiej fryzurze mogą okazać się kwiaty.

francuski warkocz ślubnyWarkocz francuski

Warkocz francuski jest piękną fryzurą, idealną na eleganckie śluby. Przy mniej formalnych uroczystościach można dodać kwiaty, wstążki czy inne subtelne dodatki.

ślubne warkocze 83Warkocz francuski + rybi ogon

Panny młode, które uwielbiają oba rodzaje warkoczów, mogą je swobodnie połączyć. Należy zacząć od tradycyjnego francuskiego warkocza, a następnie można nieco go przekształcić, dodając rybi ogon.

francuski warkocz ślubny4Ślubny warkocz wodospad

Warkocz tego typu to idealna fryzura dla kobiet z długimi włosami, by nadać im romantycznego wyglądu. Włosy mogą być splecione luźno z tyłu głowy, pozwalając reszcie swobodnie wisieć na ramionach.