Planowanie cateringu na wesele

catering

Ślub i wesele to przede wszystkim duchowe uroczystości, które stanowią przypieczętowanie miłości. Nie da się jednak przy ich organizacji uciec od bardziej przyziemnych spraw, takich jak chociażby jedzenie.

Zadowolony gość, to najedzony gość. Dlatego też przygotowując się do ślubu oraz wesela, należy przywiązać dosyć dużą wagę do tej kwestii i nie zostawiać jej na ostatnią chwilę. Poniżej prezentujemy orientacyjny harmonogram, który może pomóc przy organizacji cateringu na uroczystość.

Rok do uroczystości

Czas pomyśleć nad miejscem wesela oraz wstępnie zaplanować formę poczęstunku dla gości. Czy będzie ono w formie bufetu, na zewnątrz, czy może w sali na tradycyjnym stole. Podziel się swoją wizją z firmą cateringową i upewnij się, że będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

9 miesięcy do uroczystości

Warto zaprosić paru gości na próbną degustację potraw. Sprawdź, czy przypadają one wszystkim do gustu. Nie zastanawiaj się jednak za długo nad zarezerwowaniem firmy, gdyż te najlepsze są „zaklepywane” zazwyczaj kilka miesięcy do przodu.

6 miesięcy do uroczystości

Ostatecznie ustalcie menu oraz końcową cenę. Zanim przystąpicie do podpisania kontraktu, przeczytaj dokładnie umowę i zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami. Upewnij się, że zapewnione jest wszystko, czego potrzebujesz.

3 miesiące do uroczystości

Zapewne już zarezerwowałeś całą otoczkę, taką jak zespół, wodzirej czy fotografowie. Skontaktuj się z firmą cateringową, aby także dla nich zapewnić poczęstunek.

Miesiąc do uroczystości

Dokonaj rozliczenia z firmą cateringową, chyba że ustaliliście inny termin płatności. Jeśli wybraliście opcję bufetu to upewnij się, że dostawca wyżywienia posiada dokładny plan lokalu, w którym będzie odbywała się uroczystość.

Tydzień do uroczystości

Jeżeli wcześniej to nie nastąpiło, to nastał najlepszy czas na ostateczne rozliczenie. Jeden problem z głowy mniej, warto zająć się pozostałą częścią przygotowań.

Dzień uroczystości

Nie zapomnij skosztować wszystkich przysmaków, które przygotowaliście dla swoich gości. Delektuj się jedzeniem i uroczystością. Tego dnia dieta Cię nie obowiązuje!

fot. flickr. com autor: David Hepworth