Jak wybrać autora sukni ślubnej

projektant

Suknia ślubna jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym elementem dla panien młodych podczas ślubu. Zazwyczaj bardzo dużo czasu poświęca się wyborowi idealnej sukni, która zachwyci wszystkich gości oraz przede wszystkim przyszłego męża.

Najlepszym sposobem, aby na ślubie zjawić się w sukni swoich marzeń, jest skorzystanie z usług projektanta. Tworząc suknię od podstaw, ma się wpływ na każdy jej detal i będzie ona dokładnie taka, jak sobie panna młoda wymarzy. Kluczem jest skorzystanie z usług projektanta lub projektantki która zapewni perfekcyjne wykonie sukienki. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które powinny pomóc w tym wyborze.

Zamówienie należy złożyć najpóźniej 6-8 miesięcy przed ceremonią. Zazwyczaj konieczne są pewne poprawki, dlatego też nie można zostawiać tego na ostatnią chwilę. Pierwsza wersja sukni powinna być gotowa przynajmniej 2 miesiące przed ślubem. Ma się wtedy wystarczająco czasu, aby dokonać ulepszeń czy pewnych zmian.

suknia ślubnaProjektanta / projektantki do wyszycia sukni ślubnej zazwyczaj wybiera się tylko raz w życiu, toteż należy zrobić wszystko, aby dokonać jak najlepszego wyboru. Oto kilka kroków, które warto podjąć przed podpisaniem kontraktu:

  • Poproś o fotografie dotąd wykonanych sukni oraz szkiców, na podstawie których one powstały. Pozwala to określić, w jakim stopniu projektant / projektantka potrafi odwzorować zadany jej projekt.
  • Poproś o referencje.
  • Poczytaj opinie w Internecie, sprawdź profil krawcowej w mediach społecznościowych.
  • Zapytaj projektanta / – ki o umiejętności oraz doświadczenie. Krawcowe z długim stażem powinny mieć długą listę zadowolonych klientów.
  • Upewnij się, że poprzednie prace studio projektanckiego pasują do Twojego stylu. Jeżeli specjalizuje się ono np. tylko w nowoczesnych sukniach, to może nie spełnić Twoich oczekiwań odnośnie klasycznego kroju.

fot. www.flickr.com autor: Allen