Pierwsze prawdziwe przyjęcie Twojego dziecka

Zaproszenie komunijne / fot. zaproszenia-przemysl.pl
                                  Zaproszenie komunijne / fot. zaproszenia-przemysl.pl
Każdego roku maj kojarzy się z dziećmi przystępującymi do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Po kilku miesiącach przygotowań następuje ta ważna i niezwykle wzruszająca chwila, w której dziecko po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy Świętej. To ważne religijne wydarzenie wiąże się nie tylko z przeżyciami natury duchowej, ale także z wieloma sprawami organizacyjnymi. O ile w wielu parafiach zagadnienie odpowiedniego stroju rozwiązano ubierając dzieci w jednakowe alby, o tyle kwestie późniejszego przyjęcia pozostają w gestii rodziców. Przygotowując się do zorganizowania imprezy z okazji Pierwszej Komunii Świętej rodzice mają naprawdę sporo roboty. Znalezienie odpowiedniego lokalu, ustalenie menu, i co najważniejsze zdecydowanie, kto zostanie zaproszony. Od jakiegoś czasu przyjęcia pierwszokomunijne przypominają wesela w miniaturze. W związku z tym pojawił się też zwyczaj uroczystego zapraszania bliskich, aby zechcieli uczestniczyć w tej ważnej dla dziecka chwili.
zaproszenia-komunijne-azurowa-kieszonka
Zaproszenie komunijne / fot. zaproszenia-przemysl.pl

 

Odpowiednie zaproszenia na komunię

Można oczywiście informować gości telefonicznie o dacie i miejscu Pierwszej Komunii, ale dużo bardziej eleganckie jest osobiste zaproszenie, połączone z wręczeniem przygotowanego na tą okazję drukowanego zaproszenia na komunię. Można je przygotować samodzielnie albo kupić gotowe. W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć naprawdę ogromny wybór zaproszeń komunijnych. Doskonałym pomysłem jest pełna personalizacja zaproszenia, czyli zlecenie umieszczenia na nim nie tylko daty i miejsca Komunii oraz imion osób zapraszanych, ale także imienia dziecka. Samo zaproszenie może przyjmować bardzo różne formy, może to być klasyczny karnet z nadrukowanym symbolem religijnym, ale są też zaproszenia ozdobione koronkami, kokardkami czy też połyskującymi kamykami. Można też pokusić się o umieszczenie fotografii dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii, wtedy z pewnością zostanie zachowane na pamiątkę.

Zaproszenie komunijne / fot. zaproszenia-przemysl.pl
                           Zaproszenie komunijne / fot. zaproszenia-przemysl.pl

Jak sprawić aby przyjęcie było idealne

Przyjęcie z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej to święto dziecka. Nie można w żadnym przypadku o tym zapominać. Warto więc przygotowując menu na przyjęcie, zadbać o to, żeby na stole pojawiły się smakołyki dla dzieci, które zarówno komunista, jak i jego rówieśnicy z najbliższej rodziny, będą zajadać ze smakiem. Można pokusić się o atrakcje w postaci czekoladowej fontanny, w której goście maczają nabite na patyczki owoce, a także stoły z babeczkami i innymi przekąskami zarówno słonymi, jak i słodkimi. Jednak jedzenie to nie wszystko. Dzieci nie są w stanie spędzić kilku godzin przy stole dlatego należy zaplanować dla nich dodatkowe atrakcje. Idealnie jeśli w pobliżu jest plac zabaw, albo chociaż duży ogród po którym dzieci mogą swobodnie biegać, oczywiście pod opieką kogoś dorosłego. Wiele lokali oferuje w pakiecie komunijnym opiekę animatorów, warto zwrócić uwagę także i na takie rozwiązanie. Coraz częściej pojawiają się też atrakcje, takie jak dmuchańce czy trampoliny. To gwarancja doskonałej zabawy dla maluchów, które będą mogły w radosny sposób świętować ten wyjątkowy dzień. Warto jednak pamiętać, że Komunia Święta to wydarzenie religijne. Dlatego dobrze jest zadbać o równowagę i nie zapominać o duchowym wymiarze tego święta.