Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle – znamy szczegóły

meghan markle and harryOd kiedy w mediach pojawiła się informacja o tym, że książę Harry i Meghan Markle zaręczynli się, para nie schodzi z pierwszych stron gazet. 

Media chcą wiedzieć jak najwięcej na temat pierścionka zaręczynowego i oczywiście – na temat książęcego ślubu. Podsumujmy zatem, co już o nim wiemy. 

Data 

Pałac Kensington już potwierdził, że ślub odbędzie się 19 maja 2018 r., w sobotę.

Ceremonia

Książę Harry i Meghan Markle powiedzą sobie sakramentalne „Tak” w w Kaplicy św. Jana, na zamku Windsorów. Gotycki kościół znajduje się w odległości około 1 godziny jazdy od Londynu.

Przyjęcie weselne

Podobnie jak William i Kate, książe Harry i Meghan Markle zorganizują przyjęcie w Sali św. Jana na zamku Windsorów. Później 200 gości będzie świętować uroczystość w pobliskim Frogmore House.

Lista gości

Choć spodziewamy się samych sław, to jedynymi potwierdzonymi gośćmi są najbliższa rodzina księcia Harry’ego, wraz z królową Elżbietą oraz rodzice panny młodej. Jednakże, zostało zaproszonych 2640 osób, którzy przywitają parę młodą na zamku Windsorów. Są to studenci, członkowie królewskiej służby oraz 1200 przedstawicieli wybranych przez lokalne biura osób reprezentujących królową w całym kraju (tzw. Lord Lieutenant).

Koszty

Rodzina królewska poniesie koszty ślubu podobnie jak w przypadku ślubu Kate i Williama, ale jest bardzo prawdopodobne, że koszty ochrony pokryją podatnicy.

Czas

Ślub rozpocznie się w południe, czasu Greenwich – dzięki temu Brytyjczycy zdążą obejrzeć nie tylko ślub, ale również finałowy mecz Pucharu Anglii, o który zawalczą Chelsea i Man Utd.

Przyjęcie

Wiemy, że dla pary młodej i zaproszonych gości, zostało zaplanowane przyjęcie w Sali św. Jana. Niemniej o 17.30 rozpocznie się drugie, bardziej ekskluzywne przyjęcie wyłącznie dla pary młodej, najbliższych i przyjaciół.

Orszak

O 13.00 Harry i Meghan wyruszą z orszakiem z zamku św. Jana przez miasto, więc Londyńczycy będą mieli okazję zobaczyć pannę młodą i pana młodego w dniu ich ślubu.

Tort

Para młoda zamówiła cytrynowo – jaśminowy tort od Claire Ptak, właścicielkę piekarni Violet w Londynie.

Zaproszenia

Czarno – złote zaproszenia zostały wykonane przez londyńskich drukarzy Barnard’a i Westwood’a, którzy posiadają królewski przywilej od 1985 r.

Wciąż jest wiele wątpliwości i pytań, które pozostają bez odpowiedzi. Kto będzie drużbą? Czy księżniczka Charlotte zostanie druhną? Czy bigiel Meghan Markle, Guy, pojawi się w swoim sweterku z brytyjską flagą? Tego dowiemy się zapewne tuż przed ceremonią, albo dopiero 19 maja.