Replika sukni ślubnej Kate Middleon w H&M

Kate Middleon

Fanki rodziny królewskiej i przyszłe panny młode, które zachwyciły się suknią ślubną Kate Middleton nie muszą już dłużej szukać – jej wersja w bardziej przystępnej cenie ($299) jest dostępna w kolekcji H&M.

Biała suknia z koronki o długości aż do ziemi jest bardzo podobna do sukni Księżnej Cambridge, sygnowanej marką Alexander McQueen, zaprojektowanej przez Sarę Burton w 2011 r. Replika jest znacznie tańsza od oryginału. Suknia księżnej Kate kosztowała około 150.000 funtów brytyjskich, czyli około 211.069 $. Według CBS suknia kosztowała więcej niż 434.000 dolarów.

 

H&M-owa wersja posiada główne, charakterystyczne cechy sukni Kate – koronkowe rękawy, gorsetową część, charakterystyczny dekolt i jest rozkloszowana na kształt litery „A”. Jednakże, można zauważyć pewne znaczące różnice – pasek w talii, odkryte plecy i brak koronki w dolnej części sukni.

 

Replika nie dorównuje oryginałowi. Suknia ślubna z sieciówki nie jest dostępna w zestawie z eleganckim welonem, tiarą noszoną przez samą królową, ani z księciem w roli pana młodego. Niemniej za cenę 299$ nie można oczekiwać zbyt wiele.

 

Wraz ze ślubem Meghan Markle i księcia Harry’ego, który już niebawem, zapewne świat mody ślubnej wzbogaci się o kolejną pożądaną suknię ślubną i prawdopodobnie jej replikę. Przyszła panna młoda nie ujawniła jeszcze informacji na temat tego, kto zaprojektuje jej suknie, ani jak będzie wyglądać. Według znawcy rodziny królewskiej i jej tradycji – Katie Nicholl – Meghan prawdopodobnie nie pobije Middleton jeśli chodzi od cenę sukni. Suknia Markle może kosztować mniej, ale zdecydowanie nie tyle co replika sukni księżnej Kate dostępna w H&M.