Perfumy na ślub – must have panny młodej

perfumy na ślub

perfumy na ślub

Ważnymi elementami stroju panny młodej są wygodne buty i elegancka biżuteria – jako dopełnienie sukni ślubnej i welonu. Jednak oprócz tematu ślubnego obuwia i ozdób na forach przyszłych panien młodych coraz częściej pojawia się kwestia ślubnych perfum.

Nie ulega wątpliwościom, że odpowiedni zapach wprowadza w dobry nastrój, a jednocześnie jest dopełnieniem kreacji. Niemniej czy na pewno w tym ważnym dniu kobieta potrzebuje specjalnych „ślubnych” perfum, a jeżeli tak, to czym różniłyby się one od tych „nie-ślubnych”, noszonych na co dzień. Okazuje się, że niektóre marki perfumiarskie proponują specjalne kompozycje na ten wyjątkowy dzień.

Ślubne kompozycje zapachowe

Niektóre perfumy są projektowane i promowane jako ślubne kompozycje. Najczęściej są to połączenia nut białych kwiatów (np. jaśminu), różanego drzewa, nut owocowych, zapachu gardenii oraz ambry i ostrego piżma. Obiektywnie, tego typu kompozycje są proponowane także jako perfumy „nie-ślubne”, ale pod inną nazwą. Perfumy ślubne nie różnią się zatem znacząco od innych. Można zatem wykorzystać swoje ulubione perfumy, w których otoczeniu panna młoda czuje się najlepiej.

Zasady wyboru ślubnych perfum

Wybierając ślubne perfumy warto kierować się tymi samymi zasadami, co przy wyborze innych perfum. Dodatkowo, osoby, którym zależy na spójności kreacji z motywem przewodnim wesela mogą wziąć pod uwagę takie kryteria, jak zgodność nut zapachowych z wykorzystanymi w dekoracjach kwiatami oraz wiązanką ślubną. Uniwersalną zasadą jest to, że w przypadku wesel organizowanych jesienią i zimą sprawdzają się cięższe kompozycje zapachowe, a wiosną i latem – lekkie, kwiatowo – owocowe nuty. Najwyższą zasadą pozostaje to, że perfumy muszą się pannie młodej podobać – w ich otoczeniu powinna czuć się sobą.

Perfumy dla pana młodego

Jeżeli pan młody także zdecyduje się na perfumy, warto wybrać wspólnie kompozycje zapachowe, które będą ze sobą spójne i harmonijne.

Perfumy ślubne a motyw przewodni

Perfumy ślubne mogą pełnić rolę motywu przewodniego, albo być mu podporządkowane. Kompozycje zapachowe silnie oddziałują na zmysły oraz dopełniają całokształt szaty estetycznej wesela i ślubnej ceremonii.

Przetestuj, zanim kupisz

Odradzamy wybór perfum w ciemno – po marce lub nazwie kojarzącej się ze ślubem. Zawsze warto wypróbować perfumy przed zakupem oraz porównać przynajmniej trzy różne kompozycje, aby upewnić się, która z propozycji jest najbardziej odpowiednia. Cena ślubnych perfum rozpoczyna się od około 200 zł, w zależności od tego czy kompozycja zapachowa ma charakter wody toaletowej czy perfumowanej.

Dla par, którym budżet weselny ledwo się spina, dodatkowy wydatek rzędu kilkuset złotych, na perfumy, które nie są artykułem pierwszej potrzeby, może okazać się niepotrzebny i niecelowy. Pamiętajmy, że bardzo często ostatecznie wydatki okazują się nieco wyższe niż pierwotnie zakładano. Można jednak zastąpić perfumami ślubnymi zapach używany na co dzień, aby wydatek był mniej odczuwalny. Perfumy ślubne to kolejny trend na ślubnym rynku, który może powiększyć weselny budżet, a wydatki, które są związane z ich zakupem należą do kategorii tych, które para młoda może sobie odpuścić bez wyrzutów sumienia.