Trendy ślubne 2021, które zdominują dekoracje i suknie ślubne

Trendy ślubne 2021

Trendy ślubne 2021Sezon ślubny 2020 już rozpoczął się w tym roku w ciszy i spokoju, a pary, które planują ślub w 2021 r. niebawem przystąpią do konkretnych działań, takich jak wybór zaproszeń i innej papeterii ślubnej, kwiatów oraz innych dekoracji sali weselnej i kościoła, a także strojów pary młodej.

Organizowanie ślubnych przyjęć zaczyna się zwykle na rok, a niekiedy na dwa lata przed planowanym terminem ślubu. Przyczynia się to do kształtowania trendów ślubnych z dużym wyprzedzeniem. Niektóre tendencje na rok 2021 są przewidywane przez ekspertów już teraz.

Wesela tematyczne

Przeważnie motywem przewodnim wesela jest zestawienie określonych kolorów, np. trzech, które tworzą spójną kompozycję i pojawiają się w strojach pary młodej, dekoracjach i na ślubnej papeterii. W 2021 r. modne będą śluby tematyczne, w których występuje bardziej spersonalizowany i wyrazisty motyw przewodni, np. motyw podróży, motyw książek, motyw marynistyczny itp.

Ślub cywilny w plenerze

Nieustannie nie maleje zainteresowanie ślubami cywilnymi w plenerze. Warunki do ceremonii plenerowych są proponowane przez coraz więcej hoteli. Ślub nad morzem, albo w ogrodzie lub innym otoczeniu natury staje się zdecydowanie bardziej „metafizycznym” przeżyciem niż ślub cywilny w urzędzie.

Więcej atrakcji dla gości

Trendem, który dopiero kształtuje się na polskim rynku ślubnym, ale który z pewnością będzie obecny także w 2021 r. są atrakcje organizowane z myślą o gościach. Już teraz wiele par decyduje się na dodatkowe atrakcje, na przykład fotobudkę, fotolustro, występy artystyczne (np. taneczne), a także pokazy sztucznych ogni. Gama atrakcji możliwych do zapewnienia gościom stale się poszerza. W ostatnim czasie pojawiły się np. pokazy połykaczy ognia oraz magików.

Klasyczne ślubne dekoracje

Styl glamour, styl rustykalny i boho zostaną nieco przyćmione klasycznymi trendami dekoracyjnymi. Pojawią się proste, klasyczne formy, gamy kolorystyczne skoncentrowane na odcieniach bieli i złota. Naturalne światło świec, białe obrusy i zastawa, dopełnione kompozycjami kwiatowymi są wyrafinowane i ponadczasowe. Klasyczny minimalizm przeniknie do strojów pary młodej, zwłaszcza sukni ślubnych. W makijażu i fryzurach ślubnych będą dominowały naturalne formy oraz nude make-up.