Paznokcie na wesele

paznokcie na wesele

Paznokcie są jedną z wizytówek kobiety. Nic tak nie podkreśla pięknej biżuterii na kobiecej dłoni jak starannie zrobione i zdobione paznokcie.

Wprawdzie można samodzielnie zadbać o paznokcie w domu, ale nie osiągnie się wtedy takiego efektu jak po wizycie w wyspecjalizowanym salonie. Profesjonaliści zadbają o perfekcyjne wykonanie, a dodatkowo pozwolą się zrelaksować i poczuć jak królowa piękności. Poniżej przedstawiamy przykładowe zabiegi na paznokciach, z jakich można skorzystać w salonach kosmetycznych.

Manicure

Standardowym zabiegiem jest manicure i chociaż raz w życiu skorzystała z niego praktycznie każda kobieta. Jest to bez wątpienia obowiązkowa czynność z okazji ślubu. Na manicure składa się pielęgnacja płytki paznokci, wyrównywanie skórek czy malowanie. Istnieje wiele odmian tego zabiegu, a jednym z najpopularniejszych jest manicure francuski. Paznokcie maluje się tutaj dwoma lakierami – białym na brzegu paznokci oraz różowym/beżowym na pozostałej części.

Żelowanie paznokci

Podczas tego procesu wzmacnia się płytkę naturalnych paznokci. Stają się one twardsze oraz bardziej trwałe. Jest to idealna metoda w przypadku słabych i łamiących się paznokci.

Przedłużanie paznokci

Jak sama nazwa wskazuje, celem tego zabiegu jest natychmiastowe przedłużenie paznokci. Doklejana jest leciutka plastikowa płytka, która uformowana jest na kształt paznokci. Klientka może dowolnie wybrać wygląd doklejonego paznokcia: od okrągłego zakończenia do kwadratowego.

Akryl

Stosowanie akrylu wzmacnia zabiegi dokonywane na paznokciach. Miesza się sproszkowany i płynny akryl, a następnie nakłada na naturalne albo przedłużone paznokcie.

Kilka porad

Zdarzyło się wam widzieć kobiety z wyjątkowo długimi paznokciami, które próbują napisać SMS-a czy zapiąć guzik w swojej bluzce? Długie paznokcie mogą fantastycznie wyglądać, ale przede wszystkim trzeba pomyśleć o ograniczeniach, jakie mogą się z tym związać. Jeżeli za bardzo utrudniałyby realizowanie aktualnego stylu życia, wówczas rozwiązanie takie nie ma sensu.

Dodatkowo wybierając salon należy się upewnić, że paznokcie zostaną profesjonalnie i trwale zrobione. Po dokonanych zabiegach należy o nie należycie dbać, aby jak najdłużej mogły zachwycać swoją formą.