Na miesiąc miodowy do Kenii

miesiąc miodowy

Miesiąc miodowy

Miesiąc miodowy w Afryce to marzenie warte realizacji. Szczególnie polecamy podróż poślubną do Kenii. Kenia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Afryce. To popularna kraina nie tylko wśród podróżników ale i dla tych, którzy chcieliby w nietypowy i zróżnicowany sposób spędzić swój miesiąc miodowy. Teren położony na wschodnim wybrzeżu sprzyja pływaniu u wybrzeży Oceanu Indyjskiego.

Kraj położony jest na południowym wschodzie kontynentu afrykańskiego nad Oceanem Indyjskim. Graniczy z Somalią, Etiopią, Sudanem, Tanzanią i Ugandą. Kenia jest republiką i członkiem brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Planując podróż po Kenii, warto pomyśleć o szlaku prowadzącym przez najważniejsze zabytki tego kraju. Należy odwiedzić Stare Miasto na wyspie Lamu. To jedna z najstarszych i najciekawszych osad suahili w Afryce Wschodniej. Zbudowana z koralowca i drzewa mangrowego przyciąga surową formą. Port na wyspie Lamu został założony w XIV wieku przez arabskich handlowców. Stare Miasto Lamu zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2001 roku.

Chociaż Nairobi jest największym miastem Kenii, nie można pominąć nadmorskiej Mombasy. Obejrzymy tu Fort Jesus Museum, również wpisany do światowego dziedzictwa UNESCO. Założony przez Portugalczyków w 1593 roku wiele razy zmieniał właścicieli, ale zawsze bardzo dużo się tu działo, włącznie z buntami żołnierzy. Do roku 1958 roku służył jako więzienie. Obecnie znajduje się tu muzeum. Prócz wielu białych plaż to muzeum również stanowi ciekawą atrakcję.
Natomiast Heller Park pomoże nam odprężyć się podczas spaceru. Liczne zwierzęta mamy tu na wyciągnięcie ręki.

Kenia to również jedyne w swoim rodzaju parki narodowe takie jak Tsavo, rozsławiony na cały świat dzięki występowaniu tu dużej ilości czerwonych słoni. Inną cechą charakterystyczną tego parku są wielkie baobaby wystające ponad busz. Park Tsavo podzielony na część wschodnią i zachodnią tworzy jako całość największy tego typu park narodowy na świecie o łącznej powierzchni 22 812 km2. Prowadzi do niego aż pięć strzeżonych bram. Są one ważne z punktu widzenia walki z kłusownikami, których ofiarami stają się najczęściej słonie i czarne nosorożce.
Park popularny jest wśród miłośników safari. Znajdziemy tu pustynie, jeziora i duże połacie buszu. Tak zróżnicowany teren jest krainą przyciągającą wiele zwierząt w poczet których nie można nie zaliczyć bawołów, nosorożców, krokodyli, lwów.

Miesiąc miodowy można również urozmaicić sobie wglądem w rezerwat przyrody Masai Mara. Większość tego parku stanowi sawanna. Tylko tu zobaczymy obok siebie tak zróżnicowane gatunkowo zwierzęta jak gazele, zebry, żyrafy, bawoły, topi, kongoni, gnu, elandy, słonie, hieny, szakale, strusie i czające się w pobliżu lwy. Ten rezerwat przyrody jest częścią Serengeti i obejmuje około 1500 kilometrów kwadratowych.

Kolejnym przystankiem na szlaku nowożeńców może być w stolica Kenii Nairobi. Wczasowicze mogą odwiedzić Muzeum Narodowe, które oferuje przegląd historii i kultury kraju i jego mieszkańców. Ratusz, teatr i National Park Nairobi warto zobaczyć. Został otwarty w 1946 roku i rozciąga się ponad 120 kilometrów kwadratowych. Tu spotkamy się z dziewiczą atmosferą prastarej Afryki.

Afryka to kontynent, z którego podobno wywodzi się człowiek. Warto powrócić do źródeł planując założenie czegoś nowego. Przypatrzeć się jak bardzo zróżnicowany jest świat na kilku tysiącach kilometrów kwadratowych.