Jak wybrać idealną obrączkę ślubną?

obrączki ślubne

Planujesz ślub? Nie wiesz, jakie obrączki wybrać? Czy zdecydować się na złoto czy może na inny kruszec? Jakie są obecne trendy w biżuterii ślubnej? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich obrączek? Jeśli na którekolwiek z tych pytań nie znasz odpowiedzi to koniecznie przeczytaj i zapoznaj się z naszymi poradami odnośnie obrączek ślubnych.

Przy wyborze obrączek powinniście kierować się przede wszystkim waszymi upodobaniami i waszym gustem. Niech trendy modne Was nie zwiodą, to ma być Wasz wybór! Tym bardziej, że moda ślubna zmienia się w zasadzie cały czas, obecnie na topie są skromne obrączki ślubne, które wyglądają zarazem elegancko jak i prosto i skromnie. Wybór należy jednak do Was, to w końcu Wy będziecie je nosić. Musicie zdecydować się, z jakiego kruszcu obrączki chcecie.

Najbardziej popularne jest cały czas złoto, zalecane jest to 14 karatowe, czyli próba 585 gdyż jest wytrzymałe nie odstrasza ceną i dobrze się prezentuje. Z kolei wyższe próby są już odpowiednio droższe, a znawcy uważają, że wyższe próby nie nadają się na obrączki ze względu na zbyt dużą elastyczność. Ostatnimi czasy modne jest także „białe złoto”, które wydaje się być bardziej ekskluzywne jednak należy pamiętać, że może uczulać osoby podatne na alergie ze względu na zawartość niklu. Kolejnym rodzajem obrączki, na który możecie się zdecydować to obrączki wykonane z platyny są one jednak odpowiednio droższe od złotych, za komplet trzeba zapłacić około 8 tysięcy złotych.

Najtańszym surowcem, na który możecie się zdecydować to tytan, nie jest on jednak w niczym gorszy, wiele osób zachwala go za wyjątkową wytrzymałość i trwałość. Cena takiego zestawu oscyluje w okolicach 1000 złotych. Trzeba jednak liczyć się z tym, że tytanowe obrączki często zachowują bardzo surowy wygląd. Z kolei zdecydowanie najdroższą i najbardziej ekskluzywną wersją obrączek są obrączki z kamieniem szlachetnym- brylantem lub cyrkonią, Jest to jednak wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych w zależności od czystości masy i odmiany kamienia szlachetnego.
Wybierając obrączki należy pamiętać by nie robić tego w bardzo słoneczny i gorący dzień ze względu na możliwość dobrania nieodpowiedniego rozmiaru, to samo tyczy się Pań w ciąży (zwykle wtedy palce są nieco opuchnięte i sugeruje się wybór mniejszej obrączki tak by móc ją nosić w przyszłości).

Należy pamiętać by tak ważnego wyboru nie pozostawiać na ostatnią chwilę, przyjmuje się, że bezpiecznie, w razie jakichkolwiek korekt, jest wybrać obrączek do 3 miesięcy przed datą ślubu. Pozwoli to zaoszczędzić wiele stresu młodej parze.