11 rzeczy, których unikaj tydzień przed swoim ślubem

panna młoda

Kilka dni przed wielkim dniem masz długą listę rzeczy do zrobienia. Przedstawiamy listę 11 rzeczy, których nie wolno robić pannie młodej przed ślubem.

Zmiana koloru włosów

Nawet jeżeli twój kolorysta jest absolutnie najlepszy, unikaj zmiany koloru włosów, gdy do twojego ślubu pozostało tylko 7 dni – mówi Paul Labrecque, stylista fryzu i właściciel Paul Labrecque Salon i SPA w Nowym Jorku. „Nigdy nie wiesz, jak kolor będzie wyglądał w zestawieniu z tonacją skóry”. Jeżeli chcesz odświeżyć kolor poproś o zabieg dodający połysku twoim włosom.

Cięcie włosów

Przygotowania do ślubu zaczynają się około 3 miesiące wcześniej i powinnaś zachować taką samą fryzurę aż do dnia ślubu – mówi Labrecque. „Nie chodzi tylko o styl fryzury, ale również o cięcia”. Podcięcie włosów i zmiana fryzury może doprowadzić do tego, że dekolt, biżuteria, albo welon nie będą pasowały tak, jak powinny. Można delikatnie podciąć rozdwojone końcówki na miesiąc przed ślubem, a później trzeba już trzymać się z dala od nożyczek.

Spożywanie alkoholu

Alkohol dostarcza dodatkowych kalorii, więc należy go unikać przez tydzień przed ślubem. Alkohol może też negatywnie wpłynąć na wygląd oraz osłabić układ trawienny. Alkohol rozszerza też naczynia krwionośne, które mogą doprowadzić do rumieńców podczas ceremonii ślubnej.

Ćwiczenia

Rób to, co do tej pory – mówi Melissa Paris, dyplomowana instruktorka ćwiczenia grupowego i ambasadorka Lululemo – to nie jest czas na nowe ćwiczenia. Naciągnięte mięśnie mogą regenerować się przez kolejny tydzień. Jeżeli chcesz schudnąć korzystając z nowego programu fitness zacznij działać jeszcze przed ostatnimi poprawkami do sukni ślubnej.

Opalanie

Stosowanie samoopalaczy może być przyjazne dla budżetu, ale pamiętaj, że zmiana tonacji skóry może doprowadzić do zmiany charakteru ślubnej kreacji. Pamiętaj, że suknia musi pasować do tonacji skóry, podobnie jak kolor włosów i biżuteria. Opalanie w ciągu tygodnia przed ślubem jest zdecydowanie niewskazane.

Makijaż

Czasami panny młode panikują w ostatnich minutach, że mają za mocny, albo za delikatny makijaż – mówi Jodie Hazlewood, makijażystka, która robi makijaż ponad 70 panien młodych w roku i uczy profesjonalnego makijażu ślubnego organizując kursy w Jemma Kidd Makeup School w Notting Hill. W ostatnim dniu zaufaj swojej makijażystce, która bierze pod uwagę typ skóry, wiek, uczesanie, a także paletę ślubnych kolorów, czas, miejsce i styl. Nowoczesny ślubny makijaż jest trochę tak jak makijaż na czerwony dywan – mówi Hazlewood – Trzeba dobrze wyglądać w wideo w jakości HD, w profesjonalnej kamerze i w kamerach telefonów, w jasnym świetle i świetle świec, przez cały czas.

Co zrobić, żeby twoja skóra była dobrze przygotowana do ślubnego makijażu? „Woda, woda, woda! Sen, sen, sen!” – mówi Hazlewood – „Unikaj leżenia w słońcu i silnego opalania i nie martw się za bardzo niedoskonałościami! Mogą by łatwo ukryte makijażem.

Dieta

Lubię myśleć o jedzeniu jako o paliwie – mówi Keri Gans, RD, autor The Small Change Diet. – potrzebujesz kalorii żeby mieć siłę do pracy. Tydzień przed ślubem to nie czas na ograniczanie jedzenia. Soki zawierają bardzo mało kalorii, obniżają poziom energii i powodują drażliwość. Poza tym, większość owocowych soków zawiera dużo cukru. Tydzień przed ślubem powinien być poświęcony zbilansowanym posiłkom zawierającym owoce i warzywa oraz spożywaniu dużej ilości wody – i nie pomijaj żadnego posiłku!” – mówi Gans.

Zabiegi kosmetyczne

Peeling i mikrodermabrazja obiecujące jedwabną skórę, ale nie tydzień przed twoim ślubem. „Po użyciu chemicznego peelingu i mikrodermabrazji u niektórych skóra jest gładka i szybko się regeneruje, a u innych nie. Złuszczający się naskórek może być widoczny pod makijażem i zepsuć jego efekt” mówi Patino. „U niektórych skóra staje się podrażniona i zaczerwieniona”. Wykonanie makijażu może tylko nasilić podrażnienia. „Ostatni dzwonek do wykonania peelingu, mikrodermabrazji, albo innych zabiegów, takich jak botox, to 2 tygodnie przed ślubem” – mówi Jaliman.

Kosmetyki

„Nie zmieniaj swoich kosmetyków później niż na 2 tygodnie przed ślubem” – mówi Jaliman. „Powinnaś zmienić kosmetyki miesiąc wcześnie”. Stosowanie nowego produktu może doprowadzić do reakcji alergicznej, przesuszenia, albo przetłuszczenia skóry, albo wywołać inne negatywne efekty, które trudno będzie zatuszować. „Skonsultuj się z dermatologiem kilka miesięcy przed czasem” – mówi Rosemarie Ingleton, MD, dermatolog z Nowego Joru. „Twój lekarz udzieli ci porady przed ślubem odnośnie do tego, jakich kosmetyków możesz używać, aby skóra wyglądała dobrze w wielkim dniu. Wizyta u dermatologa powinna znaleźć się na liście rzeczy do zrobienia razem z przymiarkami do sukienki i kwiatami.

Sen

Całą noc rozmyślasz o planie ceremonii ślubnej? Znajdź odpowiedzialną przyjaciółkę, poproś o pomoc i prześpij się! Kiedy śpisz twój organizm produkuje więcej greliny – hormonu, który reguluje uczucie apetytu, a mniej leptyny – hormonu odpowiedzialnego za uczucie głodu. Jeżeli jesz  niezdrowe jedzenie, możesz mieć problem z utrzymaniem wagi. Słone przekąski czynią cię „napompowaną”, nie wspominając już o pogorszonym samopoczuciu, mówi Gans.

Sen wpływa również na system immunologiczny. „Jesteś bardziej narażona na infekcje wirusowe, jeżeli nie śpisz wystarczająco dużo”, mówi Dr. Frank Lipman, lekarz w Eleven Eleven Wellness Center w Nowym Jorku. Odpowiednia ilość snu sprawia, że karnacja dobrze wygląda, nie ma cieni pod oczami i panna młoda jest szczęśliwsza i spokojniejsza (Twój przyszły małżonek będzie za to wdzięczny).

Kawa

Polegając na kofeinowych napojach chcesz przetrwać długie noce – i ostatnie dni przed ślubem, ale to paliwo jest niekorzystne dla twojego zdrowia. „Kofeina jest środkiem pobudzającym powodującym rozdrażnienie i niekorzystnie wpływającym na układ nerwowy”- mówi Lipman” – będziesz mieć wystarczająco dużo stresu i niepokoju. Nie musisz go potęgować. Kofeina może też niekorzystnie wpłynąć na wygląd, ponieważ odwadnia i może powodować cienie pod oczami – mówi Jaliman. Co więcej, kofeinowe napoje, bez względu czy to napoje energetyczne, czy kawa z pianką od Starbucksa, dostarczają dużo cukru. Specjaliści zgadzają się co do tego, że możesz spożywać tyle kawy, ile zwykle pijesz, ale kofeinę trzeba spożywać z umiarem!

fot. Parekh Cards źródło: flickr.com