Dodatki ślubne dla niego i dla niej

dodatki ślubne

Odpowiednio dobrane ozdoby do ubioru ślubnego, potrafią podkreślić szyk i elegancję pary młodej. Przedstawiamy kilka pomysłów na tradycyjną ślubną biżuterię oraz akcesoria, które warto rozważyć przygotowując kreację na ten jeden z najważniejszych dni w życiu.

Głowa

Tutaj o wiele większe pole do popisu mają kobiety. Najpopularniejsze są tradycyjne welony, które mogą przybrać różny styl oraz długość. Panny młode lubią wykorzystywać także ozdobne siatki, ale coraz większym zainteresowaniem cieszą się też wyłożone kamieniami szlachetnymi diademy, opaski na głowę czy nawet spinki. Mężczyźni z kolei najczęściej wybierają po prostu gustowne kapelusze.

Twarz i szyja

Dla mężczyzn tradycyjną częścią garderoby jest krawat oraz muszka, bez żadnych dodatkowych ozdób. Po raz kolejny więcej manewru mają panny młode, które twarz oraz szyję przyozdabiają różnymi rodzajami biżuterii. Praktycznie nieodłącznym elementem są kolczyki i naszyjniki, a w niektórych kulturach popularny jest piercing. Charakter dobranej biżuterii uzależniony powinien być od stylu panny młodej oraz jej budowy ciała.

Tors

Jeżeli chodzi o tors, to popularnym wyborem u panów jest kieszonka w marynarce, w której znajduje się ozdobna chusteczka – bardzo często pełni funkcję czysto dekoracyjną. Tzw. poszetka dostępna jest w różnych kolorach oraz wzorach i dobrze może oddawać osobowość pana młodego. Z kolei kobiety często decydują się na udekorowaną broszkę, która także może przyjmować przeróżne style.

Ramiona, nadgarstki, dłonie

Na nadgarstku mężczyźni tradycyjnie noszą spinki do mankietu, które mimo niewielkiego rozmiaru są niezwykle stylowe. Wykonane mogą być z wielu materiałów, poczynając od czystego srebra lub złota, a kończąc na kryształowych ozdobach. Czasem panowie decydują się także na założenie zegarka na rękę. Panny młode zazwyczaj wybierają bransoletki, których rodzajów jest całe morze.

Bez wątpienia najważniejsze są obrączki ślubne, których wymiana stanowi tradycyjną część każdej uroczystości. Warto na ich wybór poświęcić dużo czasu, gdyż stanowią one swoisty symbol i potwierdzenie miłości.

fot. Quinn Dombrowski źródło: flickr com