Biżuteria z pereł

Biżuteria z pereł

Czy może być coś bardziej eleganckiego niż perłowe kolczyki, perłowy naszyjnik i delikatna biała suknia ślubna? Biżuteria z pereł jest śliczna, kobieca i delikatniejsza niż diamenty czy kryształy. Niestety wiele panien młodych rezygnuje z ich wykorzystania, ponieważ dają wiarę wielu błędnym przekonaniom. Poniżej prezentujemy cztery główne mity dotyczące perłowej biżuterii.

Mit pierwszy – Biżuteria z pereł przynosi pannom młodym pecha

Legenda głosi, że perły powstały z łez anioła, które wpadły do otwartej ostrygi. Z tego powodu kojarzone są z nieszczęściem i utożsamia się je z łzami. W rzeczywistości jednak, perły są symbolem czystości, niewinności oraz szczęśliwego małżeństwa. Dodatkowo Grecy wierzyli, że perły wzmagają małżeńską rozkosz i chronią pannę młodą przed łzami.

Mit drugi – Biżuteria z pereł nadaje się tylko dla dojrzałych kobiet

Nie rezygnuj z pereł tylko z powodu przeświadczenia, że przeznaczone są one tylko dla starszych kobiet. Wszystkie panny młode, bez względu na wiek, wyglądają fantastycznie w takiej biżuterii. Dostępnych jest wiele stylów kolczyków czy naszyjników i z pewnością odnajdziesz taki, który będzie dobrze oddawał Twoją osobowość.

Istotna jest także pozostała część biżuterii. Perły zestawione ze złotem tworzą wygląd vintage, z kolei połączone ze srebrem czy platyną dają powiew nowoczesności.

Mit trzeci – Biżuteria z pereł jest droga

Wprawdzie biżuteria z wysokiej jakości naturalnych pereł potrafi być bardzo droga, ale Ty wcale nie musisz z takiej skorzystać. Możesz kupić przepiękne imitacje pereł, których niewprawione oko nie odróżni od oryginału. A chyba nie zapraszacie całej rzeszy specjalistów od jubilerstwa?

Mit czwarty – Dostępne są tylko białe perły

Naturalne perły zazwyczaj mają odcień bieli, ale zdarzają się także różowe, szare czy lawendowe. Miłośniczki ciemnych barw będą z pewnością zachwycone czarnymi perłami Tahiti, a w niektórych morzach wydobywa się także złote odmiany pereł. Poza tym nawet jasne perły mogą zostać zabarwione według Twojego życzenia, aby idealnie pasować do reszty biżuterii.

Luksusowa biżuteria

fot. Ashley Harrigan źródło: flickr com