Błędy w przygotowaniach do ślubu

ślubu

Zazwyczaj ślub bierze się tylko raz w życiu (tego wszystkim życzymy!), więc przygotowując się do niego, siłą rzeczy nie ma się w tym zakresie doświadczenia.

Brak doświadczenia może skutkować popełnianiem wielu błędów, zwłaszcza jeżeli na planowanie nie poświęci się wystarczająco dużo czasu – a jedno popołudnie to zdecydowanie za mało. Poniżej zaprezentowano kilka wskazówek, które pozwolą uniknąć często popełnianych błędów.

Posłuchaj swojej wizji

Wiele panien młodych zaczyna przygotowania od kupna ton magazynów czy przeglądania blogów ślubnych i czerpie pomysły na ślub od innych. Zdecydowanie lepiej jest najpierw posłuchać siebie. Zastanów się nad wizją uroczystości i jej typem – czy wolisz elegancki wieczór, czy może bardziej luźną imprezę? Wypisz wszystkie swoje preferencje, a dopiero potem przeglądaj zewnętrzne źródła.

Pomyśl o gościach

Dotarcie na ślub i wesele jest dla Waszych gości pewnym kosztem, więc zapewnijcie im komfort w tym zakresie. Zadbajcie o transport z hotelu na uroczystość i z powrotem, a do ich pokojów zamówcie napoje czy przekąski.

Skorzystaj z pomocy

Zawsze najbardziej nerwowym okresem przed ślubem jest ostatni tydzień. Pozostaje wtedy cała masa spraw do załatwienia, z którymi ciężko sobie samemu poradzić. Rozważcie zatrudnienie na te ostatnie dni konsultanta ślubnego, który przynajmniej w części odciąży Was z obowiązków. Zdecydowanie lepiej będziecie bawić się na ślubie, jeżeli będziecie odpowiednio wypoczęci.

Przejdź na dietę wcześniej

Jeżeli uważasz, że potrzebujesz ćwiczeń albo diety, aby lepiej wyglądać podczas ślubu, to nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Zamiast zaczynać głodzić się miesiąc przed uroczystością, lepiej wprowadzić zdrowszy plan życia już pół roku przed ślubem. Będzie to efektywniejsze.

Nie każ gościom czekać

Postarajcie się, aby czas pomiędzy ceremonią ślubną a weselem był jak najkrótszy. Jeżeli dłuższa przerwa jest nieunikniona, zorganizujcie im w jakiś sposób wolny czas.

Uważaj na pierścionek zaręczynowy

Powstrzymaj chęć zdjęcia pierścionka zaręczynowego podczas mycia rok czy innych podobnych czynności. Prawdopodobieństwo jego zagubienia nie jest warte tego ryzyka.

Zadbaj o ekipę ślubną

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz podczas wesela, jest DJ bez energii albo zmęczeni członkowie zespołu muzycznego czy fotograf. Zagwarantuj im posiłki oraz napoje, aby mieli wszystko, czego im potrzeba.

Dobrze rozsadź gości

Zadowolenie gości w wielkim stopniu wpływa na całkowitą atmosferę. Wy znacie ich najlepiej, dlatego tak postarajcie się rozmieścić ich przy stole, aby obok siebie siedziały osoby z podobną pracą czy zainteresowaniami.

fot. Jason Meredith źródło flickr com