Tort ślubny na zamówienie

tort ślubny

Wielu gości weselnych z niecierpliwością będzie wyczekiwało momentu, kiedy na stole pojawi się tort ślubny. Jedni będą kierowani tylko i wyłącznie kwestiami smakowymi, inni z kolei będą ciekawi projektu, na jaki zdecydowała się para młoda. Poniżej prezentujemy na co zwrócić uwagę, przygotowując ten wyjątkowy kąsek.

Na samym początku należy podjąć decyzję odnośnie do typu tortu: czy będzie on tradycyjny, czy może bardziej nowoczesny z jakimś osobistym motywem. Jeżeli chcecie stworzyć coś wyjątkowego, to możecie zatrudnić projektanta tortów – pomoże Wam wybrać smakołyk, który nie dość że będzie przepyszny, to jeszcze idealnie będzie oddawał Wasz charakter.

Pomysł ten świetnie się sprawdzi także wówczas, kiedy macie tematyczny ślub.

Jeśli zdecydujecie się na projektanta, to dokonajcie odpowiedniego researchu rynku. Designerzy mogą się specjalizować w określonej sztuce, np. w tworzeniu niesamowitych wzorów w cukrze, podczas gdy inni są prawdziwymi mistrzami w obrabianiu czekolady.

Rozmawiając z projektantem, warto poprosić o pokazanie przykładowych wyrobów, a najlepiej także zapytać o możliwość degustacji. Jeżeli kandydat przypadnie Wam do gustu, to możecie przedstawić mu pomysł i ewentualnie posłuchać również jego propozycji.

Jeżeli zamawiacie tort ślubny, to zróbcie to odpowiednio wcześnie, gdyż czasami potrzeba sporo czasu, aby przygotować wymagane składniki.

fot. Amy źródło: flickr com