5 pomysłów na cudny ślubny tort

ślubny tort

Wszyscy kochamy torty, ale z tak szerokim wachlarzem wyboru jaki jest dostępny, znalezienie tego perfekcyjnego może być kłopotliwe. Odpowiedni ślubny tort  powinien spełniać kilka wymagań: wyróżniać się, by zostać zapamiętanym, pasować do pary młodej, no i przede wszystkim być przepysznym.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą posłużyć Wam za inspirację przy wyborze idealnego tortu ślubnego.

ślubny tort„Metalowy” tort

Czemu by ograniczać ślubny „połysk” tylko do obrączek? Wszystko wygląda lepiej z nutką błysku. Nadaj tortowi metaliczny cień czy w lekki sposób dokonaj pozłocenia. Wystarczy tylko trochę pracy, a efekt może być olśniewający.

spersonalizowanySpersonalizowany tort

Najlepszym sposobem na wywołanie wrażenia jest stworzenie czegoś unikalnego, typowo związanego z Wami. Tort może przedstawiać historię Waszej miłości, np. poprzez serię obrazów na nim umieszczonych. Pomysłów i wariantów jest wiele, ogranicza Was tylko wyobraźnia. A „wisienką na torcie” niech będzie jego wierzchołek – może to być po prostu jakiś monogram albo mała rzeźba, która najlepiej Was charakteryzuje.

zakręconyZakręcony ślubny tort

Jeśli chcecie, aby Wasz tort był elegancki, to koniecznie dodajcie do niego „falbanki”. Na torty tego typu śmiało można dodawać różne kształty i figury w dekoracyjnych celach.

nagiNagi tort

Chodzi tutaj o tradycyjny przekładany tort z wyeksponowanymi brzegami. Będzie on idealny podczas wiejskich ślubów bądź utrzymanych w takim stylu – zwłaszcza z naturalnymi dodatkami, tj. owoce czy róże.

koronkowy tortKoronkowy ślubny tort

Koronki w kontekście ślubu kojarzone są co najwyżej z sukniami ślubnymi czy bielizną, jednakże szkoda ograniczać ich potencjał. Ozdóbcie tort zawiłymi koronkowymi wzorkami i niech przyjmują one przeróżne kształty. Subtelność jest w cenie.