Jak dopasować biustonosz

biustonosz

W jaki sposób właściwie dobrać biustonosz? Najłatwiejszym rozwiązaniem jest udanie się do sklepu i zapytanie specjalisty z działu bielizny.

Możesz czuć się niekomfortowo, stojąc topless naprzeciw obcej osoby, ale to jest jej praca i z pewnością wtedy pomoże Ci dokonać dobrego wyboru. Jednakże, jeżeli chcesz uniknąć takiej sytuacji, to większość profesjonalistów powinna sobie poradzić, widząc Cię w samym staniku. Nie będzie potrzeby, abyś go zdejmowała.

Biustonosze przyjmują różnorodne kształty, style, teksturę, itp. Wybór jest naprawdę duży, mimo to ostatnie badania pokazują, że około 80-85% dobiera zły rozmiar stanika i w konsekwencji czuje się niekomfortowo. A dobrze dopasowane ubrania nie tylko pozytywnie wpływają na samopoczucie, ale także nie uszkadzają ciała i mogą sprawić, że kobieta będzie wyglądała bardziej proporcjonalnie.

W przypadku, kiedy mimo wszystko chcesz sama wybrać stanik, to przede wszystkim powinnaś dokonać dokładnych pomiarów. Najważniejszymi miernikami są obwód oraz rozmiar miseczki. Aby dobrze się zmierzyć, należy zdjąć koszulkę oraz stanik i najlepiej, jeśli to możliwe, pozwolić dokonać pomiarów osobie trzeciej.

Z biustonoszami jest jak z butami – w każdym czujesz się inaczej, nawet jeżeli są tej samej firmy czy utrzymane w podobnym stylu. Dlatego warto je regularnie przymierzać i z czasem łatwiej będzie sprawnie weryfikować, które są odpowiednie.

Poniżej prezentujemy charakterystykę najważniejszych części biustonosza:

Obwód, taśma – stanowi mocowanie stanika, dlatego powinien być dość sztywny, ale jednocześnie wygodny. Powinno się móc swobodnie włożyć dwa palce pomiędzy taśmę a skórę.

Miseczka – w niej powinny mieścić się piersi, nie wystając powyżej ani poniżej.

Ramiączka – podtrzymują miseczkę, można je w razie potrzeby regulować.

Część środkowa – znajduje się pomiędzy miseczkami i powinna przylegać płasko do ciała.

Wierzchołek – miejsce połączenia ramiączka oraz miseczki, zależy od rozmiaru oraz stylu.

Zapięcie – służy do zapięcia biustonosza, najczęściej znajduje się na plecach.

Na zakup dobrego stanika warto poświęcić trochę czasu, nie można się spieszyć. Trzeba również pamiętać, aby co kilka miesięcy dokonywać nowych pomiarów, gdyż mogą z biegiem czasu się one zmieniać. Może się wydawać, że biustonosz ma prostą konstrukcję, ale w rzeczywistości jego dobranie wcale takie proste nie jest. Życzymy powodzenia!

fot. r. nial bradshaw źródło: flickr com