10 pomysłów na oryginalne podziękowania dla gości

0 pomysłów na oryginalne podziękowania dla gości

0 pomysłów na oryginalne podziękowania dla gości

Od kilku lat na polskich weselach jest obecny trend polegający na przekazywaniu gościom drobnych upominków jako podziękowań za przybycie. Nie jest to jeszcze obowiązkowy element przyjęcia weselnego, ale bez wątpienia staje się coraz bardziej popularny.

Najczęściej można spotkać się z takimi upominkami, jak magnesy na lodówkę, figurki aniołków oraz krówki. Motyw graficzny upominków wpisuje się w styl i motyw przewodni wesela. Na upominkach zazwyczaj widnieje data ślubu oraz imiona pana i panny młodej. Chcąc nadać podziękowaniom dla gości bardziej oryginalny charakter, można umieścić hasło lub krótki cytat.

  1. Kawa lub herbata

Oryginalnym pomysłem na podziękowania dla gości będą ładnie zapakowane kawa lub herbata (ok. 50 g) pochodząca z określonego kraju, albo o wyjątkowym smaku. Na opakowaniu można umieścić ozdobny napis, np. „Dziękujemy”. Ozdobne opakowanie powinno nawiązywać do stylu wesela, np. w przypadku marynistycznego można umieścić kawę lub herbatę w szklanych buteleczkach zamkniętych korkiem, a w przypadku rustykalnego wesela – w papierowej torebce ozdobionej motywem natury.

  1. Miniaturki alkoholi

Kolejnym kreatywnym sposobem na podziękowanie gościom za przybycie, jest podarowanie im alkoholi, ale w miniaturowych buteleczkach. W zależności od stylu wesela może to być wino, whisky, rum, albo inny wybrany alkohol. Buteleczki można ozdobić różnymi cytatami.

  1. Ciastka z wróżbą

Można podziękować gościom za przybycie podarowując im pojedynczo zapakowane chińskie ciastka z wróżbą. W Polsce nie cieszą się one jeszcze dużą popularnością, więc z pewnością zostaną odebrane przez gości jako coś nowego, oryginalnego. Na bilecikach z wróżbami można napisać coś pozytywnego, aby goście na dłużej mile wspominali przyjęcie weselne.

  1. Nasiona roślin

Organizujesz wesele w prowansalskim stylu? A może w stylu rustykalnym? Możesz podarować gościom pięknie ozdobione saszetki z nasionami lawendy lub innej rośliny. Tego typu upominki są bardzo symboliczne. Wzrastające rośliny symbolizują rozwijające się małżeństwo i siłę miłości.

  1. Słodkiego, miłego życia

Kolejny pomysł na upominki dla gości to wykwintne słodycze – mogą to być małe trufle, albo ciasteczka w lukrze, zapakowane w małe pudełka lub folię ozdobną i przewiązane wstążką. Na opakowaniu można umieścić napis „Słodkiego, miłego życia”, „Jedz i ciesz się życiem”, „Życie jest słodkie” itp.

  1. Świece zapachowe

Można podarować gościom w ramach podziękowania za przybycie świeczki zapachowe o kolorze i kształcie nawiązującym do motywu przewodniego wesela. Estetycznie zapakowane świece, z doczepioną zawieszką z napisem „Dziękujemy”, datą przyjęcia weselnego i imionami nowożeńców z pewnością zrobią dobre wrażenie. Płomień świecy symbolizuje niegasnącą miłość świeżo upieczonych małżonków.

  1. Sezonowe produkty

Jeżeli organizujesz przyjęcie weselne jesienią, zastanów się, czy nie powiązać motywu przewodniego z sezonowymi owocami, kwiatami lub nawet warzywami. Paczka popcornu, słoiczek dżemu, albo saszetka wypełniona po brzegi orzechami na pewno wywołają uśmiech na twarzach gości. Opakowania można ozdobić dowolnym napisem lub klasycznym podziękowaniem.

  1. Otwieracz w oryginalnym kształcie

Wesele w stylu tropikalnym lub marokańskim wymaga podarowania gościom upominków, w ramach podziękowania za przybycie, odzwierciedlających te style, albo chociaż do nich nawiązujących. Trudno obdarować każdego z gości koszem tropikalnych owoców, albo zestawem marokańskich przypraw, przy ograniczonym budżecie. Można jednak zastanowić się nad podarowaniem otwieraczy do butelek w kształcie ananasa, albo palmy.

  1. Miód

Miód jest synonimem największej słodyczy. Podarowanie małych słoiczków miodu, z dołączonym mieszadełkiem, albo bez, również jest mile widziane na przyjęciu weselnym. Na słoiczkach można umieścić etykiety z klasycznym podziękowaniem, albo zabawnym lub symbolicznym cytatem związanym z miłościom.

  1. Pieprz i sól

Pieprz i sól to nieodłączni towarzysze – tak jak małżonkowie. Podarowanie mieszanki pieprzu i soli zapakowanej w stylowym słoiczku, z pewnością zostanie pozytywnie odebrane przez gości. Na opakowaniu można umieścić zabawny napis – np. Zawsze razem, jak pieprz i sól”, albo inny tego typu.

Powyższe pomysły upominków pełniących rolę podziękowania dla gości mogą być jednocześnie pamiątką weselną. Jeżeli masz ograniczony budżet, możesz poprzestać na podziękowaniach słownych, bez fundowania upominków. Zamiast upominków można także zorganizować fotościankę, albo fotobudkę. Zdjęcia wykonane przez gości, z nadrukowanym napisem daty przyjęcia oraz imion nowożeńców, również będą dla nich cenną pamiątką.

Exit mobile version