Jak wybrać fotografa na wesele?

Jak wybrać fotografa na wesele
Zbliża się Wasz ślub i zastanawiacie się, jak wybrać fotografa na wesele ? Dobrym pomysłem jest spytanie znajomych i rodzinę o rekomendację, jednakże nie zawsze mogą oni kogoś polecić.

Wtedy zazwyczaj wiele osób przerzuca swoje poszukiwania na Internet i tam trafia na mnóstwo ofert. Jak się w tym odnaleźć i wybrać najlepszego fotografa? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które uczynią wybór znacznie łatwiejszym.

Przede wszystkim zdecydujcie się na styl fotografii, której poszukujecie. To pierwszy i jeden z najważniejszych kroków. Jeśli oczekujecie bardziej reporterskiego stylu, skupiającego się bardziej na wychwytywaniu momentów niż pozowaniu do zdjęć, wówczas nie ma sensu umawiać się z fotografem, specjalizującym się w wymyślaniu fantastycznych pozowanych ujęć. Zaoszczędzi to zarówno Wasz, jak i jego czas.

Jak wybrać fotografa na wesele 2

Podoba Wam się, co zobaczyliście na stronie internetowej fotografa? Poproście go wtedy, aby przesłał zdjęcia z całej ceremonii, od początku do końca. Czy potrafi on uchwycić takie momenty, jak pierwszy taniec czy marsz do ołtarza?

Pobieracie się w środku lata czy może podczas Świąt Bożego Narodzenia? Poproście o fotografie właśnie z tego okresu. Istnieje naprawdę spora różnica pomiędzy fotografami, którzy dobrze radzą sobie z naturalnym światłem, a tymi preferującymi sztuczne.

Ważne też jest, abyście załapali wspólny język i czuli się dobrze w swoim towarzystwie. Dobra atmosfera współpracy bez wątpienia pozytywnie wpłynie na jakość zdjęć.

fot. R. Harvey źródło: flickr.com