Weselny catering – pytania i odpowiedzi

Weselny catering

Weselny catering Jak szybko powinienem zacząć poszukiwania firmy cateringowej?

Wybór firmy cateringowej powinien być jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia na Twojej liście. Firmy cateringowe mają ograniczenia co do liczby wydarzeń, w których mogą wziąć udział i najlepsze z nich są rezerwowane ze sporym wyprzedzeniem. Aby mieć pewność, że pożądana firma będzie danego dnia dostępna, najlepiej zarezerwować jej usługi już nawet 9 miesięcy przed uroczystością.

Czy dekoracja stołu należy do moich obowiązków, czy zajmie się tym firma cateringowa?

Firma cateringowa nie ma obowiązku dekorowania stołu, więc kwestia ta powinna zostać dogadana z Twoim kwiaciarzem czy organizatorem wesela. Jednakże jeżeli masz już kolorystyczny motyw przewodni na uroczystość, to powiadom o tym firmę cateringową. Przygotują oni dania oraz zastawę, które będą pasowały do przyjętego wystroju.

Czy wypada poprosić rodzinę oraz znajomych, aby pomogli w zaopatrzeniu żywności?

Niektórzy preferują wkład własny, przede wszystkim w celu obniżenia kosztów. Może to być bardzo efektywne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli posiada się kogoś bliskiego w cateringu. Jednakże należy mieć świadomość, że takie rozwiązanie pociąga za sobą dużo nakładów pracy i czasu. Może lepiej pozwolić przyjaciołom i rodzinie beztrosko cieszyć się razem z Tobą podczas uroczystości?

Co powinienem zarezerwować najpierw: lokal czy catering?

Sala powinna być zawsze pierwszą rzeczą, o jaką należy zadbać przy planowaniu wesela. To baza do kolejnych ustaleń, takich jak dekoracje, gry i zabawy oraz oczywiście catering. Rezerwacja lokalu pozwoli określić liczbę gości, którzy mogą zostać zakwaterowani. Dodatkowo niektórzy wynajmujący stawiają pewne ograniczenia, jeżeli chodzi o korzystanie z usług zewnętrznych dostawców.

Czy firma cateringowa zapewnia obsługę, która będzie podawała jedzenie oraz napoje?

Ta kwestia powinna zostać indywidualnie dogadana z firmą cateringową, ale zazwyczaj istnieje taka opcja. Najpierw jednak zasięgnij informacji od właścicieli lokalu, gdyż być może w cenę wynajmu sali wlicza się poszukiwany personel.

fot. Manfred Steger  źródło: flickr com