Welony dla panny młodej

welony ślubne

Welony ślubne to niezwykła ozdoba i dopełnienie sukni ślubnej. Niewiele jest tak klasycznych i ponadczasowych symboli  ślubnych jak welon. Po podjęciu wielu trudnych decyzji odnośnie do wyboru sukni, biżuterii oraz butów, przychodzi czas na welon, który zwykle jest kropką nad i.

Zanim jednak podejmiesz decyzję o wyborze welonu, powinnaś rozważyć jak będzie współgrał z suknią ślubną, kształtem twarzy, stylem uczesania oraz lokalizacją uroczystości. Poniżej prezentujemy 9 godnych polecenia welonów.

Ptasia klatka

Welon bardzo lubiany przez panny młode w stylu retro i vintage. Zestawiony z wyrazistymi akcesoriami podkreśli uczesanie oraz make-up. Pamiętaj, że tego typu welony nie mają standaryzowanych kształtów ani rozmiarów, dlatego będziesz musiała przymierzać każdy po kolei, aż znajdziesz ten, który pokochasz.

welony-slubne-2Tajemniczy

Jeśli chciałabyś dodać nutki tajemnicy przysłaniając swoją twarz, wówczas taki welon jest w sam raz dla Ciebie.

welony slubneNakrycie Julii

Chcesz wyglądać nieco teatralnie lub przywdziać styl bohema? Nakrycie Julii będzie do tego pasowało jak ulał. Jedna z najbardziej klasycznych opcji, stosowana przede wszystkim przy rozpuszczonych włosach.

welony-slubne-24Do ramion

Welon do ramion jest bardzo swobodny i pozwala bez skrępowania bawić się podczas wesela. Dodatkowo jest świetną opcją, jeśli nie chcesz zakryć żadnych elementów sukni ślubnej.

welony-slubne-245Do łokci

Welon do łokci nadaje się idealnie, kiedy chcesz przykryć ramiona lub wyeksponować swoją twarz. Poza tym uwydatnia wszelkie elementy talii i akcentuje styl uczesania. Wraz z minimalistyczną suknią i zabójczym uśmiechem sprawi, że pan młody nie będzie mógł oderwać od Ciebie oczu.

welony-slubne-244Do palców

Wybór w sam raz dla panien młodych, które szukają długiego welonu, nieograniczającego swobody ruchów. Swobodnie można go założyć przy dowolnym uczesaniu.

welony-slubne-53Welon baletowy

Sięga zazwyczaj do przestrzeni pomiędzy palcami a podłogą. Jeśli się na niego zdecydujesz, to koniecznie poproś fotografa o serię zdjęć na wietrze – efekt pierwsza klasa.

welony-slubne-536Welon kaplica

Zazwyczaj ma nieco większą długość niż od czubka głowy do podłogi, tak że cały czas dotyka podłoża. Dodaje dramaturgii i elegancji, kiedy kroczysz do ołtarza. Pamiętaj jednak, że łatwo tworzą się na nim zagniecenia, tak więc przed uroczystością musi być bardzo dobrze wyprasowany.

welon ślubny

Welon katedralny

Zakładany przy bardziej formalnych ślubach, jest najdłuższym spośród wszystkich rodzajów welonów. Ma bogatą tradycję, jednak nie oznacza to, że nie możesz nosić go z kwiecistą koroną lub nowoczesną suknią ślubną. Należy przy nim uważać na każdy krok, bowiem im dłuższy welon, tym trudniej się poruszać.