Ślub na jachcie: korzyści i najważniejsze kwestie

Musi być powód, dla którego wszyscy mówią o ślubie jako o wydarzeniu, które zdarza się tylko raz w życiu. Nie chodzi tylko o to, aby dwie kochające się osoby były w tym dniu razem z bliskimi, ale też, aby po wydarzeniu tym pozostały cenne wspomnienia, na całe życie.

Wiele osób inspiruje się bieżącymi trendami, aby uczynić dzień ślubu naprawdę wyjątkowym. Jedną z wielu dostępnych opcji jest zarezerwowanie jachtu. Zorganizowanie ślubu na jachcie jest z pewnością dobrym sposobem na uczczenie wyjątkowego dnia i ma szereg zalet. Niemniej organizując przyjęcie weselne na jachcie trzeba pamiętać o istotnych kwestiach, o których poniżej.

Niezapomniane wspomnienia i wrażenia

Zorganizowanie wesela na jachcie zagwarantuje, że wesele będzie wyjątkowe na tle innych uroczystości weselnych. Goście z pewnością będą pod wrażeniem i zapamiętają ten dzień na długo. Śluby organizowane w salach weselnych, ogrodach i innych tym podobnych miejscach są uznawane za typowe – o ślubie na jachcie goście będą długo opowiadać znajomym.

Wesele na jachcie ma charakter ślubu w stylu glamour. Kiedy okręt wypłynie w morze w najważniejszy dzień życia pary młodej stanie się dla gości nie lada atrakcją – zyskają możliwość podziwiania pięknych widoków, które będą większości osób kojarzyć się z parą młodą i ich ślubem.

W kameralnym gronie

Organizując wesele na jachcie trzeba zredukować liczbę gości do osób, które naprawdę są ważne, czyli do najbliższej rodziny i przyjaciół. Dzięki temu para młoda może świętować w gronie osób najbliższych, które naprawdę chce widzieć na swoim ślubie. Odpadną również sytuacje, w których na weselu pojawią się nieproszeni goście.

Minimalizacja kosztów

Zdecydowaną część weselnego budżetu obejmuje koszt wynajęcia sali weselnej uzależniony w dużej mierze od liczby gości. Organizując kameralne wesele na jachcie można zatem znacznie zmniejszyć koszty organizacji wesela. Jednocześnie minimalizacja wydatków nie odbędzie się kosztem przepychu i luksusowego wystroju, które na jachcie para młoda ma jak w banku.

Weselny rejs

Główną korzyścią płynącą ze zorganizowania wesela na jachcie jest to, że para młoda i goście będą bawić się będąc jednocześnie w podróży. To jedyna taka możliwość na połączenie przyjęcia weselnego i wycieczki. Można ustalić z właścicielem jachtu określoną trasę, na której gościom nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Podróż może przebiegać przez malownicze miejsca, które fotograf uwieczni na zdjęciach. Rejs może odbyć się na jeziorze, rzece lub morzu.

Obudź romantyzm

Wesele organizowane na jachcie jest szansą na obudzenie romantyzmu na różne, niecodzienne sposoby. Nie chodzi tylko o możliwość przybrania pozy z „Titanica” na dziobie jachtu, ale również możliwość wspólnej, krótkiej kąpieli w wodzie, oczywiście po przebraniu się w stroje kąpielowe.

O czym pamiętać organizując ślub na jachcie?

Organizowanie wesela na jachcie przynosi wiele korzyści, niemniej wymaga zadbania o pewne kwestie. Żeby niczego nie zapomnieć, warto zrobić tzw. checklistę.

W pierwszej kolejności para młoda powinna upewnić się, jakim budżetem dysponuje. To niezwykle ważne, żeby dokładnie wiedzieć, ile środków można przeznaczyć na wesele i ślub.

Drugi krok to zrobienie listy gości, którzy zostaną zaproszeni na ślub. Powinni oni zostać zawiadomieni wcześniej, żeby mogli zaplanować sobie czas z wyprzedzeniem i mieć pewność, że zjawią się na weselu. Na kilka miesięcy przed weselem powinno się wręczyć gościom zaproszenia.

Następnie należy wybrać jacht, który będzie odpowiedni pod względem liczby osób, które mogą się na nim znajdować. Oglądając poszczególne jachty warto mieć przy sobie listę gości i upewnić się, że na obiekcie jest wystarczająco dużo miejsca, aby zorganizować przyjęcie weselne.

Kościół powinien znajdować się niedaleko miejsca dokowania jachtu, aby goście i para młoda nie tracili czasu na podróż. Jeżeli para młoda planuje ślub cywilny, kierownik urzędu stanu cywilnego może przeprowadzić ceremonię w porcie, w odpowiednio przygotowanym miejscu, albo nawet na jachcie, przed jego wypłynięciem w rejs.

Bez względu na to, gdzie jest organizowany ślub, muzyka odgrywa ogromną rolę. Do wyboru są DJ oraz zespół muzyczny grający muzykę na żywo. Warto upewnić się, że zespół potrafi grać muzykę, przy której goście będą się dobrze bawić.

Przed podjęciem decyzji o terminie wesela na jachcie warto sprawdzić długoterminowe prognozy pogody i wybrać miesiąc, który według statystyk pogodowych jest najbardziej słoneczny.

Ostatnią z ważnych kwestii, o których należy pamiętać przy organizacji wesela jest upewnienie się, że wszystkie kwiaty i dekoracje zostaną wykonane zgodnie z planem. Warto przed ślubem sprawdzić, czy każdy element znajduje się na właściwym miejscu.