Dekoracja światłem, czyli nastrojowy wystrój

W jaki sposób stworzyć nastrojowy wystrój? Jak zorganizować klimatyczne wesele? Kluczem jest tu światło i odpowiednie jego wykorzystanie. Koniecznie dowiedz się, jak skutecznie dekorować światłem, by uzyskać zamierzony efekt.

Oświetlenie sali weselnej – jakie światła na wesele wybrać?

Jeśli wystrój sali weselnej utrzymany jest w stylu boho lub rustykalnym, warto pomyśleć o girlandach. Światła na wesele rustykalne to właśnie żarówki dekoracyjne zawieszone na długim kablu w różnej formie. Oświetlenie sali weselnej z wykorzystaniem żarówek o ciepłym świetle to gwarancja romantycznej atmosfery. Żarówki mogą emitować światło punktowe lub rozproszone. Światła punkowe sprawdzą się zwłaszcza jako element wspomnianych girland. Takie dekoracje światłem nie mają bowiem oświetlić każdego zakamarka pomieszczenia lub namiotu. Ich zadaniem jest delikatne oświetlenie i ozdoba przestrzeni. Natomiast stoły warto oświetlić lampkami stołowymi z kloszem lub żarówkami dekoracyjnymi o zaokrąglonym kształcie. To sposób na to, by uzyskać oświetlenie bardziej rozproszone i umożliwić gościom komfortową zabawę przy stołach.

Światło na budynki – architektura i dekoracja światłem

Dekoracje świetlne stosowane w przypadku architektury dotyczą w szczególności oświetlenia elewacji. Można w ten sposób podświetlić najpiękniejsze elementy budynku. Światło na budynki przydatne jest także w zakresie doświetlenia tabliczek informacyjnych. Warto podkreślić, że takie oświetlenie jest bardzo efektowne niezależnie od typu budowli. W celu uzyskania niesamowitych efektów stosuje się obecnie oświetlenie LED. Ten typ światła charakteryzuje się delikatnym rozproszeniem. Wizualnie podświetlone elementy prezentują się magicznie, dzięki podkreśleniu ich trójwymiarowości. W oczy rzuca się gra światłocieniem, a odwiedzający i turyści na długo zapamiętują ten widok. Takie oświetlenie sprawdzi się jako oświetlenie obiektów weselnych, zabytkowych części miasta czy też oświetlenie wejścia do hoteli i innych obiektów komercyjnych.

Podczas wyboru oświetlenia warto określić cele – światło ma być rozproszone, punktowe, a może chodzi o grę światłocieniem? Konieczne jest również podejście praktyczne. Żarówki, jak i poszczególne elementy oświetlenia powinny być odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego warto korzystać z oferty sprawdzonych usługodawców i producentów.