Co potrafią wkłady do filtrów wody?

Stosowane w dzbankach wkłady do filtrów wody są w stanie nie tylko ją oczyścić z zanieczyszczeń i metali ciężkich, ale także zmienić smak, zapach i barwę. Zainwestowanie w dzbanki filtrujące to najprostszy sposób na tanie filtrowanie wody w domu. Jeśli więc nie możemy pozwolić sobie z jakiś przyczyn na zainstalowanie zaawansowanych i znacznie droższych urządzeń, to z całą pewnością wkłady do filtrów wody są godną polecenia alternatywą. Jak one rzeczywiście działają?

Do czego służą dzbanki filtrujące wodę?

Dzbanki wyposażone we wkłady do filtrów wody służą do oczyszczania tak zwanej kranówki, czyli wody wodociągowej. Jej jakość w większości przypadków pozostawia wiele do życzenia. Zawarty w niej chlor psuje zapach i smak, a do tego nie jest korzystny dla naszego organizmu. Mętna woda również jest problemem. Pamiętajmy też o tym, że zakłady wodociągowe poddają wodę tylko wstępnemu procesowi uzdatniania. Jej jakość może więc być różna. Dzięki wkładom do filtrów wody można cieszyć się przejrzystą i czystą wodą, która gotowa jest do picia na surowo. Nie ma wiec nawet potrzeby dodatkowego przegotowywania jej. Idealnie nadaje się też do gotowania, dzięki czemu przyrządzane potrawy są smaczniejsze i zdrowsze. Co więcej, filtry przeciwdziałają powstawaniu kamienia kotłowego w naszych czajnikach.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów filtrów, które różnią się nie tylko rozmiarem i kształtem, ale także działaniem. Ich zadaniem jest jednak w każdym przypadku poprawienie walorów smakowych i zapachowych wody, zmiękczenie jej oraz usunięcie chloru i mechanicznych cząsteczek. Wyposażone one są w węgiel aktywowany i często zabezpieczane dodatkowo srebrem, dzięki czemu uniemożliwia się rozwój mikroorganizmów. Do ich produkcji sięga się również po żywicę, która odpowiada za usuwanie twardości. Można nawet kupić filtry, które poprawiają pH wody czy też wzbogacają ją w minerały: sód, magnez, wapń czy też potas. Należy pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać filtry dzbankowe, aby spełniały one prawidłowo swoje zadanie.

Czy warto zainwestować w dzbanki wyposażone we wkłady filtrujące?

Dzbanki wyposażone we wkłady do filtrów wody z pewnością są warte uwagi. Są to urządzenia mobilne, które można bezproblemowo przenosić i filtrować nimi wodę w dowolnym miejscu. Wyróżnia je prosta obsługa, skuteczności i estetyczny wygląd. Jeśli zależy nam na poprawieniu smaku, barwy i zapachu wody, to warto w nie zainwestować. Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru i przystępne ceny. Dzbanki filtrujące są też łatwo dostępne i najczęściej występują w wersji plastikowej, a więc są bardzo lekkie i bezpieczne w użyciu.