10 pomysłów na kwiaty ślubne

bukiet ślubny róże

Nie macie pomysłu na kwiaty ślubne? Przedstawiamy 10 fantastycznych propozycji, które mogą Was zainspirować.

Nie każdy może być specjalistą w każdej dziedzinie, dlatego podpowiadamy, jakie dekoracje kwiatowe mogą okazać się świetnym rozwiązaniem na ślub.

bukiet ślubny różeRóże

Klasyka i romantyczność. Róże chyba nigdy się nie znudzą i dlatego nie ma się co dziwić, że wciąż są bardzo popularnym kwiatem ślubnym. Często związane z wyjątkowymi okazjami, a ślub zdecydowanie do takowych można zaliczyć. Róże dostępne są w wielu kolorach i świetnie pasują do innych gatunków kwiatów, co pozwala stworzyć cudowną kompozycję. Symbolizują miłość i oprócz piękna, mogą być też znaczące.

bukiet ślubny hortensjeHortensje

Hortensje nie są małych rozmiarów, więc szybko mogą wypełnić każdy ślubny bukiet i dekorację. Są bardzo uniwersalne, jeżeli chodzi o kwestie wykorzystywania ich w różnych motywach przewodnich uroczystości. No i są chyba najbardziej przyjazne dla alergików.

bukiet ślubny storczykiOrchidee

Symbolicznie reprezentują urok oraz piękno. Dostępne są w kilku odmianach, w odcieniach zieleni, bieli czy purpury. Zazwyczaj wykorzystane podczas ślubów z tradycyjną i nowoczesną tematyką, świetnie sprawdzą się także w minimalistycznych dekoracjach.

bukiet ślubny piwoniePiwonie

Piwonie symbolizują szczęście, więc ciężko o bardziej stosowny kwiat na uroczystość ślubną. Pełne delikatności, z puszystymi płatkami, są coraz częstszym wyborem nowożeńców. Dodatkowo fantastycznie pachną.

bukiet ślubny zawilceZawilce

Często wybierane na nowoczesne uroczystości. Dużą popularnością cieszy się odmiana z ciemnym środkiem i delikatnymi, jasnymi płatkami. Ich unikalny kształt nadaje im tajemniczą i uderzającą jakość.

bukiet ślubny goździkiGoździki

Goździki to kwiaty, które się albo kocha, albo nienawidzi. Dostępne są w niezliczonej liczbie kolorów, tak więc łatwo jest je dopasować do motywu przewodniego uroczystości. Z natury są dość wytrzymałe, więc często wykorzystuje się je do tworzenia kwiecistych kul czy skomplikowanych dekoracji. Mają dość zmierzwioną strukturę, dlatego dobrze współgrają z różami przy ślubach w stylu vintage. Jeśli lubicie monochromatyczność, ale nie chcecie dekoracji zdominowanych przez róże, to wykorzystanie garści goździków jest sprytnym rozwiązaniem.

bukiet ślubny stokrotkiStokrotki

Dostępne w wielu odmianach i kolorach, są po prostu pięknym, tradycyjnym ślubnym kwiatem. Przy motywach vintage albo rustykalnych mogą okazać się niezastąpione. Symbolizujące niewinność i czystość, przez wieki znajdowały się w bukietach panien młodych.

bukiet ślubny jaskryJaskry

Jaskier to szykowny i romantyczny kwiat, idealny do ślubnej aranżacji. Nie są tak „mainstreamowe” jak goździki czy róże i nie każdy florysta ma jej w swojej ofercie, tak więc ściągnięcie ich na ostatnią chwilę może kłopotliwe. Zazwyczaj mają jasne odcienie, ale dostępne są także mocniejsze barwy, takie jak czerwień czy pomarańcz. Jaskry świetnie zgrają się z innymi kwiatami, ale także będą pięknie wyglądać solo.

bukiet ślubny gipsówkaGipsówki

Gipsówki w ostatnich latach notują prawdziwy comeback. Coraz częściej komponowane są z nich bukiety oraz dekoracje. Niewielkie i urocze kwiaty zyskały sympatię wielu panien młodych. Poza tym, co dla wielu może być istotne, są dość niskobudżetowe.

bukiet ślubny sukulentySukulenty

Odpowiednio dobrane sukulenty potrafią być naprawdę boskie. Jeszcze niezbyt popularne, ale wykorzystywane coraz śmielej. Można z nich stworzyć przepiękne dekoracje i wpasować w wiele motywów przewodnich uroczystości. Wielką zaletą jest ich duża wytrzymałość i dostępność.

fot. Trace Nietert źródło: flickr

pixabay