Pielęgnacja paznokci przed ślubem

Pielęgnacja paznokci

W życiu każdej kobiety jest przynajmniej jeden taki dzień, kiedy musi ona wyglądać perfekcyjnie – ślub. Panny młode robią wszystko, aby zostać wtedy prawdziwą miss świata. Liczy się każdy szczegół, nie można sobie pozwolić na jakąkolwiek niedoskonałość.

Tyczy się to m.in. paznokci, które są eksponowane chociażby podczas nakładania pierścionka zaręczynowego. Poniżej radzimy co robić i czego unikać, aby paznokcie kobiety podczas ślubu czy innej ważnej okazji były perfekcyjne.

Im wcześniej, tym lepiej

Przede wszystkim należy rozpocząć pielęgnację kilka tygodni przed planowanym wydarzeniem. Rozpoczęcie zabiegów 3 dni przed ceremonią nie przyniesie takiego efektu, jaki będzie skutkiem przynajmniej kilkutygodniowej pielęgnacji. Nawet jeśli na sam dzień ślubu uda się zakryć niedoskonałości, to już podczas miesiąca miodowego będzie trzeba zderzyć się z niezbyt atrakcyjną rzeczywistością.

Należy jak najszybciej powstrzymać wszelkie szkodliwe nawyki, tj. obgryzanie paznokci czy ich piłowanie. Nie urosną one silne i wytrzymałe, jeżeli notorycznie będą „atakowane”. Dobrą inwestycją będzie zakup żelu przeciwko obgryzaniu paznokci – jego gorzki smak szybko oduczy tej destrukcyjnej czynności.

Specjaliści zalecają dwa razy dziennie korzystać z mleczka nawilżającego, a na noc aplikować specjalne olejki do skórek paznokci. Wzmacnia to same paznokcie oraz otaczającą je skórę i czyni bardziej odporne na wszelkie uszkodzenia.

Kilka wskazówek dla domorosłych manicurzystek

Nie wszystkie kobiety mogą sobie pozwolić na wizyty w salonach piękności i będą preferowały samodzielną pracę nad swoimi paznokciami. Oto kilka praktycznych porad:

  • Na samym początku oczyść paznokcie zmywaczem bez acetonu lub alkoholem,
  • Rozpocznij manicure od wyłożenia paznokci specjalną bazą pod lakier,
  • Staraj się wykorzystywać cienkie warstwy lakieru,
  • Nie żałuj pieniędzy na dobry lakier – jest on gwarantem wytrzymałości oraz pięknego wyglądu.

Utrzymanie zrobionych już paznokci

Powyższymi kwestami nie muszą się martwić kobiety, które wybiorą się do salonu piękności. Wtedy na ich barkach spoczywa jedynie skupienie się na odpowiedniej pielęgnacji:

  • Przed opuszczeniem salonu dokonaj zakupu butelki takiego samego lakieru do paznokci, w jakim masz zrobione manicure,
  • Mając sztuczne paznokcie, koniecznie należy zaopatrzyć się w części zapasowe oraz klej,
  • Staraj się unikać dodatków takich jak kryształki czy cekiny – będą odpadały,
  • Wybierz raczej subtelne kolory – są trwalsze i nie widać tak bardzo niewielkich uchybień.

fot. flickr.com autor: Quinn Dombrowski