Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy

W idealnym świecie partner wybiera samodzielnie pierścionek zaręczynowy dla kobiety swojego życia, a następnie ją zaskakuje, trafiając przy okazji perfekcyjnie w jej gust.

Rzeczywistość nie jest niestety taka bajkowa i coraz częściej kobiety mają duży wpływ na wybór pierścionka zaręczynowego, a czasem nawet same go kupują.

W zasadzie jest to jedyna gwarancja, aby satysfakcja była pewna. W końcu to kobieta będzie nosiła ten pierścionek i to przede wszystkim ona powinna być zadowolona. Takiego zakupu dokonuje się raz w życiu, wydając przy tym sporo pieniędzy. Dlatego też czysto praktyczne względy wygrywają w dzisiejszych czasach nad romantycznością i kobiety posiadają główną siłę decyzyjną przy zakupie pierścionka zaręczynowego.

Zanim przystąpi się do poszukiwań pierścionka, najpierw warto zdecydować się na konkretnego jubilera. W tym celu można podpytać znajomych, rodzinę, poszukać opinii. Należy zapoznać się z polityką zwrotów, w przypadku gdyby z jakichś względów chciało się jednak zrezygnować z zakupu.

Bez wątpienia kluczowym czynnikiem będzie cena, dlatego też trzeba zawczasu ustalić budżet. Nie warto kierować się ogólnie przyjętymi normami, powinno wydać się tyle pieniędzy, na ile można sobie pozwolić.

Kolejna sprawa to styl życia. Kobiety spędzające czas aktywnie, uprawiające sport, są szczególnie narażone na uszczerbki na pierścionkach. Warto zatem zadbać o odpowiednią twardość. W jubilerstwie korzysta się ze skali Mohsa, gdzie najtwardszy kamień – diament ma indeks 10, szmaragd 8, a ametyst 7.

Przy dobieraniu metalu szlachetnego, z jakiego wykonany jest pierścionek zaręczynowy, również należy zwrócić uwagę na tryb życia. Bardzo popularnym wyborem jest srebro, podczas gdy platyna jest nowoczesna, wytrzymała i stanowi świetną alternatywę dla ludzi z wrażliwą skórą. Z kolei dla tradycjonalistów najlepsze będzie złoto, chociaż można skorzystać z jego odmian: białego, różowego czy zielonego.

Bardzo ważny jest także kamień. Wciąż największą popularnością cieszy się diament, ale bardziej nowoczesne kobiety chętniej sięgają po szafir, rubin czy topaz. Można też pójść w stronę unikalności, wybierając bardzo rzadkie kamienie, np. tanzanit.

Pierścionek zaręczynowy jest trwałym symbolem miłości, bez względu na kształt, rozmiar czy jego wartość. Mimo wszystko należy pamiętać, że jest to tylko dodatek do związku. Wieczna powinna być miłość, wszystko inne to bonus.

fot. flickr.com autor: State Farm