Niezapomniane wesele w Krakowie. Gdzie je zorganizować?

restauracja Browar Lubicz

ślub w krakowieKraków jest miastem magicznym, które przyciąga co roku setki tysięcy turystów spragnionych zobaczenia jego wyjątkowych zabytków i innych atrakcji na własne oczy. To także miasto cieszące się dużym zainteresowaniem wśród narzeczonych, którzy obecnie coraz częściej wybierają je jako miejsce zawarcia związku małżeńskiego i niezapomnianej celebry.

Przed laty najczęściej przyjęcia weselne, podobnie jak same ceremonie zaślubin, organizowane były w pobliżu miejsca zamieszkania przyszłych małżonków lub też Panny Młodej. Ci, którzy mieszkali w dużych miastach, organizowali je właśnie w nich, z kolei ci z wsi i mniejszych miasteczek koncentrowali się na swojej okolicy. Dzisiaj jednak coraz większym zainteresowaniem cieszy się organizacja przyjęć oraz zaślubin w oddalonych miejscowościach, ale za to zapewniających jeszcze piękniejsze wspomnienia.

Zaślubiny nad morzem czy w górach to tylko początek możliwości. Zabytkowe zamki i pałace czy metropolie o wyjątkowym klimacie również cieszą się dużym powodzeniem. Wśród nich znajduje się także królewski Kraków, który często wybierany jest do urządzania wydarzeń biznesowych czy okolicznościowych. Restauracje oraz domy przyjęć mają tu wiele ciekawych ofert nie tylko dla krakowiaków!

W centrum czy na obrzeżach?

Gdy także myślicie o tym, aby zorganizować swoje przyjęcie w Krakowie, warto zabrać się za planowanie tak szybko, jak to możliwe, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Wtedy, gdy zamierza się też organizację ceremonii zaślubin w innym mieście, trzeba będzie też dopełnić formalności, co może być dość skompilowane w przypadku ceremonii kościelnych. Także zaleca się jak najwcześniejszą rezerwację sali, ponieważ w Krakowie, który jest dużym miastem, trzeba robić to nawet na minimum rok do przodu.

Zanim jednak zadzwonicie do wybranych obiektów w celu sprawdzenia dostępnych terminów, warto wcześniej przemyśleć, gdzie dokładnie ma odbyć się wasze wesele. Można zdecydować się zarówno na centrum miasta, skąd tylko rzut kamieniem do rynku, Sukiennic, Wawelu, jak i również można wybrać oddalone miejscowości, ale też z pięknymi widokami, na przykład nad wijącą się Wisłą.

Oczywiście, wraz z lokalizacją także idzie w parze cena. Generalnie w Krakowie trzeba będzie przygotować się na dość wysokie ceny organizacji przyjęć weselnych. Ceny rozpoczynają się od około 190 złotych za osobę, a można znaleźć też oferty, które opiewają na ponad 300 złotych na osobę za bardziej luksusowe wesela, które obfitują w wyśmienite dania.

sala weselna kraków browar lubicz kraków

Przed wyborem zawsze sprawdź!

Jeżeli nie wiecie jeszcze, na jaki obiekt się zdecydować, warto odwiedzić te wytypowane osobiście, ponieważ wtedy będzie można zobaczyć, jak wyglądają na żywo, a nie tylko na zdjęciach, jaką mają okolicę, na przykład czy będzie można zrobić ładne zdjęcia plenerowe czy zdjęcia grupowe gości, również można przetestować dania serwowane przez kuchnię.

Do zapoznania się ze swoją ofertą organizacji wesel zaprasza znajdująca się w samym centrum Krakowa restauracja Browar Lubicz.

fot. Pablo Nicolás Taibi Cicare źródło: flickr.com