Akcenty vintage

ślub w stylu vintage

 Marzy się Wam ślub w stylu vintage? Garstka staromodnej romantyczności? Poniżej proponujemy kilka pomysłów, które pozwolą Wam przenieść się w czasie.

Koronka, koronka i…koronka

Uroczystość w stylu vintage nie może się obejść bez koronkowych akcentów. Poczynając od wspaniałych bieżników na stół, a kończąc na dekoracjach w przejściu dla młodej pary. Bardzo niewiele ślubów vintage obywa się bez koronek.

Odpowiedni bukiet

Bukiety vintage dla panny młodej są zwykle tradycyjne, klasyczne i delikatne. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem kwiatów, to zawsze trafione będą piwonie, róże i prosta zieleń.

Zróżnicowana porcelana

Kolejnym wartym przedstawienia pomysłem jest wykorzystanie zróżnicowanej porcelany dla każdego z gości. Kolekcję taką można łatwo skompletować i potem używać podczas innych uroczystości.

Meble vintage

Kilka dobrze umiejscowionych mebli vintage może dodać bardzo wiele uroku i czaru.

Materiałowe chorągiewki

Kolejny element typowy dla ślubów w stylu vintage. Chorągiewki takie można łatwo wykonać samemu, a następnie rozwiesić chociażby przy stoliczkach bufetowych. Jeśli chcecie nadać im osobistego wymiaru, to możecie dodatkowo coś na nich wyhaftować.

slub vintage

Klasyczne suknie

Oczywiście, nie ma tylko jednego typu sukni ślubnych, które nadają się na uroczystość vintage – jest ich znacznie więcej. Ale wiele z nich opiera się na klasycznych, romantycznych, koronkowych i prostych kreacjach.

Szkło srebrzone

Stoły vintage zdecydowanie nie nadają się dla minimalistów. Zazwyczaj wypełnione są unikalnymi dekoracjami, takimi jak niewielkie wazony, książki vintage czy ozdobne serwetki. Dużo uroku może też dodać tzw. mercury glass, czyli szkło srebrzone.

Słodkości

Stworzenie deserowego stołu vintage jest nie lada wyzwaniem. Zamiast jednego tortu weselnego, zaserwujcie kilka różnych ciast i słodkości. Będzie to bardzo ładnie wyglądało, a goście będą zadowoleni z możliwości wyboru swoich ulubionych smaków.

Żyrandole na zewnątrz

Jeśli uroczystość odbywa się na zewnątrz, to dobre oświetlenie może być kluczowe, kiedy zajdzie już Słońce. Na ślubach vintage często można zobaczyć wiszące żyrandole i gorąco polecamy ten pomysł.

Domowe wyroby

Nic tak dobrze nie smakuje, jak domowe wyroby. Dodatkowo fantastycznie się one nadają na uroczystości typu vintage.

fot. Bryan Minear, Faylyne źródło: flickr.com