Modne fryzury ślubne – propozycje dla każdej przyszłej panny młodej

Ślub to jeden z długo wyczekiwanych momentów w życiu każdej kobiety. Wymarzona suknia ślubna, makijaż podkreślający urodę i fryzura rodem z Hollywood pomagają stworzyć bajkowy look – idealny na własny ślub. W związku z tym, każdy, nawet najdrobniejszy element stylizacji musi być dokładnie przemyślany i perfekcyjnie wykonany. W przypadku fryzury na ślub, konieczna jest wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Pierwsza – kilka dni lub tygodni przed uroczystością, aby przećwiczyć uczesanie. Druga – w tym najważniejszym dniu, kiedy wszystko musi udać się perfekcyjnie. A dla zminimalizowania ryzyka modowej wpadki, warto już teraz zainteresować się ślubnymi uczesaniami na kolejny sezon. Kilka ciekawych propozycji przedstawiamy w poniższym artykule.

Klasyczne upięcia ślubne

Każda z kobiet planujących swój ślub inaczej go sobie wyobraża. Jedne z pań decydują się na styl glamour, podczas gdy drugie wręcz przeciwnie – inspirują się boho. Bez względu na własne preferencje i charakter uroczystości, przyszłe panny młode mogą wybierać z tego samego katalogu fryzur, w którym znajdą ponadczasowe i uniwersalne upięcia. A więc takie, które będą pasować każdej  z nich.

Do klasycznych upięć należą koki ślubne. Ponadczasowy charakter mają zarówno te upinane nisko, tuż nad karkiem, oraz na czubku głowy. Ich domeną są gładko zaczesane i mocno spięte włosy. W przypadku długich włosów kok może mieć pokaźne rozmiary, co nadaje mu bardziej szykownego wyglądu, w stylu glamour. Choć, ozdobiony żywymi kwiatami wpiętymi we włosy będzie pasował również do stylizacji boho. Dla wzbogacenia klasycznego uczesania ślubnego, włosy można pofalować albo po bokach głowy zapleść warkocze i dopiero wtedy upiąć całość.

Oryginalne fryzury ślubne

Aby ślub był wymarzonym wydarzeniem w życiu, nie powinno się rezygnować z wymarzonej stylizacji, nawet, jeśli jest w niej dostrzegalna nuta awangardy. Niezwykle ciekawie, ale przy tym elegancko, prezentuje się warkocz zrobiony z pokarbowanych pasemek. Dodatkowo, aby uniknąć przewidywalności, warkocz może mieć bardziej skomplikowane sploty.

Drugą propozycją oryginalnej fryzury na ślub są rozpuszczone półdługie lub długie włosy ozdobione wiankiem. Wyjątkowym elementem takiego uczesania są długie pasma włosów, które w kilku miejscach oplatają duże kwiaty. Taka fryzura dodaje nico drapieżnego charakteru ślubnej stylizacji.

Upięcia ślubne na boku to jeszcze jedna ciekawa propozycja. Aby fryzura prezentowała się efektowanie, należy mocno pokręcić wszystkie włosy, następnie zebrać je na bok i ciasno spiąć tuż za uchem. Warto wybrać ozdobną spinkę, np. wykończoną biżuteryjnymi inkrustacjami, aby stanowiła dodatkowy element przykuwający wzrok.

Rozpuszczone włosy do ślubu

Panna młoda, która wygląda jak z bajki, wcale nie musi mieć fantazyjnie upiętych włosów. Czasami wystarczy ponadczasowy minimalizm, który podkreśli wyjątkowy look, a przy tym nie przytłoczy go. Śmiało można więc postawić na rozpuszczone włosy do ślubu. To także doskonała propozycja dla tych wszystkich kobiet, które planują uroczystość w stylu boho – zgodnie z trendem niezwykle modnym już od kilku sezonów.

Ultra proste, długie włosy, które są lśniące i gładkie będą pięknie się prezentować podkreślając urodę panny młodej. Jeśli włosy są zdrowe i połyskujące w słońcu, to same w sobie stanowią ozdobę każdej kobiety. Aby fryzura prezentowała się jak najefektowniej, warto na kilka dni przed uroczystością wzmocnić kolor włosów. Można to zrobić w profesjonalnym salonie fryzjerskim przy użyciu farby ton w ton. Aby nieco urozmaicić fryzurę, można zdecydować się na wianek z dużych, kolorowych kwiatów.

Przeciwieństwem powyższej fryzury są pofalowane włosy, które także mogą być rozpuszczone. Naturalne loki, które opadają na ramiona panny młodej to ukłon w kierunku naturalności i dziewczęcego wdzięku. Podobnie jak proste włosy, również loki powinny być lśniące i zdrowe. Mogą także zostać ozdobione stroikiem ze świeżych kwiatów, który będzie podtrzymywał niewielkie pasemko upięte na boku.

Perfekcyjne utrwalenie fryzury ślubnej

Oprócz wymarzonej fryzury, która będzie doskonale wykonana, ogromne znaczenie ma jej perfekcyjne utrwalenie. Dzięki temu, piękne uczesanie ślubne nie straci formy już po kilku godzinach szalonych tańców weselnych albo podczas deszczowej pogody. Co więcej, profesjonalne kosmetyki do utrwalania fryzur, np. z linii Urban Style, pomagają także w układaniu włosów. Spray albo lakier utrwalający warto mieć tego dnia pod ręką, aby w każdym momencie móc poprawić uczesanie, sprawiając, że na nowo będzie wyglądać perfekcyjnie.

Grafika: pixabay.com
Artykuł sponsorowany