Miesiąc miodowy w Amsterdamie

ślub w Amsterdamie

Miesiąc miodowy w Amsterdamie to marzenie wielu młodych par. Asterdam jest malowniczym i nowoczesnym miastem, które stało się celem turystycznych wycieczek nie tylko wśród Europejczyków.

Amsterdam jest też doskonałym miejscem na spędzenie miesiąca miodowego. Przy okazji można wybrać się do Paryża – miasta dzieli tylko 4 – godzinna podróż pociągiem. Proponujemy zakwaterowanie w Conservatorium Hotel, który jest jednym z najlepszych hoteli, w których można zarezerwować pokój. Wystrój wnętrz hotelu jest bardzo gustowny – modernistyczny design i dużo światła korzystnie wpływają na nastrój gości.

ślub w AmsterdamieConservatorium zlokalizowane w Muzeum Square będącym kulturalnym sercem miasta, a zarazem architektoniczną ikoną zabudowy Amsterdamu. Niezwykłe miejsce wyróżniające się niezwykłym, współczesnym designem oferuje gościom szereg restauracji i barów oraz 1000 metrów kwadratowych Akasha Holistic Wellbeing Facility.

Pokoje hotelowe w Hotel Conservatorium są nowoczesne i proste. W hotelu znajduje się też SPA, w którym można spędzić deszczowe dni – w Amsterdamie niestety ich nie brakuje. Hotel mieści się niedaleko od Nine Streets – uroczej dzielnicy, w której znajduje się wiele sklepów, muzea oraz duży park Vondelpark. Warto popłynąć kanałem wypożyczoną łódką.

miesiąc miodowy w Amsterdamie

Jeżeli podróżujesz do Amsterdamu w kwietniu lub maju, pogoda może być nieco zmienna, ale będziesz mieć okazję zobaczyć jeden z najbardziej magicznych ogrodów – Ogrody Tulipanowe Keukenhof. Pola tulipanów robią imponujące wrażenie. Prawdopodobnie jest to miejsce, gdzie znajduje się najwięcej gatunków tulipanów w różnych barwach.

Amsterdam jest wyjątkowym miejscem do zwiedzania. Warto wybrać się tam na Miffy Art Parade, która przechodząc przez miasto świętuje rocznicę Miffy. W całym mieście pojawiły się śmieszne sylwetki królików wykonanych i pomalowanych przez różnych artystów.

W Amsterdamie nie brakuje też miejsc, w których można dobrze zjeść, na przykład potrawy znane z niemieckiej kuchni, np. Wurst & Schnitzelhaus, azjatyckie potrawy oraz słynne wafelki Dutch waffles.

fot. Thanh-Tung Nguyen, Jaime de la Fuente, Elin B źródło: flickr.com