Miejsca na wyprawienie wesela

sala weselna
Wesele to moment wielkiej radości, odczuwa ją zarówno para młoda, jak i goście weselni. Nic więc dziwnego, że przyszli małżonkowie pragną, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Największym wyzwaniem zdaje się być wybranie miejsca, w którym uroczystość się odbędzie. Najbardziej popularne są wesela organizowane w domach weselnych, gdzie nie musimy się o nic martwić. Sala na wesele jest przystrojona, pokoje dla gości są przygotowane, a państwo młodzi mogą ze spokojną głową oddać się zabawie. Innym, popularnym sposobem zorganizowania tego wyjątkowego dnia jest wiejskie wesele. Jest nieco bardziej kłopotliwe w organizacji i zwykle wymaga pomocy rodziny i znajomych. W takim przypadku sala weselna to nic innego, jak pięknie przystrojona remiza strażacka albo Miejski Dom Kultury. Potrawy na wiejskim przyjęciu są zazwyczaj robione przez rodzinę albo catering, a na przyjęcie przychodzi cała wieś. W niektórych kręgach to bardzo popularna metoda świętowania zaślubin.

A może coś alternatywnego?

Niektórzy poszukują czegoś bardziej ekstrawaganckiego. I dla nich jest wiele ciekawych opcji. W ostatnim czasie popularność bije organizowanie ślubów i wesel na świeżym powietrzu. Polecane szczególnie, jeśli ktoś planuje branie ślubu w okresie letnim. W pakiecie możemy mieć rozpalenie ogniska i wspólne pieczenie kiełbas, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz… kąpiele w basenie, bądź jeziorze! W razie niepogody, gości poratować mogą ogromne namioty, w których jest na tyle miejsca, że można wyjść na parkiet. Innym pomysłem, który trzeba wziąć pod uwagę jest zorganizowanie szybkiego wesela bez muzyki i tańców. Najlepszym miejscem jest elegancka restauracja. Takie wesele przypomina nieco te w stylu amerykańskim, kiedy to po ślubie rodzina i bliscy zapraszani są jedynie na wyjątkowy obiad. Restauracja na wesele oferuje zwykle specjalne menu, z którego goście mogą wybrać jedną z potraw, wybór nie jest duży, dlatego dania podawane są sprawnie. Największym wyzwaniem jest organizowanie swojego wesela za granicą. Zazwyczaj tę opcję wybierają ludzie młodzi. Koszt takiej imprezy jest parokrotnie większy niż ceremonia i zabawa w kraju, mimo tego nie brakuje chętnych. Popularne są niewielkie wyspy, plaże oraz rezydencje zlokalizowane w wysokich górach.