Garnitury ślubne 2019 – trzy propozycje stroju męskiego na ten wyjątkowy dzień

W dzień ślubu Państwo Młodzi chcą wyglądać perfekcyjnie – nie tylko dlatego, że uwaga wszystkich gości będzie zwrócona tylko na nich, ale także po to, by podkreślić eleganckim, pięknym strojem doniosłość wydarzenia, w którym biorą udział – i to w głównej roli! Już wiele miesięcy przed ceremonią panie decydują się na zakup projektu sukni, która musi być uszyta na miarę. Panowie, z kolei, muszę dokonać wyboru, czy decydują się na ślubny garnitur, czy też smoking, a także określić, czym powinien wyróżniać się wybrany strój: ponadczasową prostotą, czy też oryginalnością z odrobiną ekstrawagancji ? W tym artykule podpowiadamy, co będzie modne w męskiej modzie ślubnej w nadchodzącym sezonie.

Smoking – wyjątkowy strój na wyjątkową okazję

Będąc synonimem szyku, utożsamianego z męską odzieżą wieczorową, smoking jest bardziej elegancki od garnituru i zakłada się go tylko na wyjątkowe okazje. Będzie więc również idealnym wyborem na ślub – w końcu to jedna z najważniejszych okazji w życiu, dlatego też warto postawić na mniej standardowy ubiór. Klapy szalowe, pokryte subtelnie połyskującą satyną to charakterystyczny element smokingów jednorzędowych – to właśnie one wraz z pasem odpowiadają za bardzo formalny wygląd tego stroju, a także pozwolą go łatwo odróżnić od garnituru. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać również smoking dwurzędowy. Ten z kolei najczęściej posiada klapy ostre, które są również nieco szersze od szalowych – na wysokości kozerki mają zwykle około 9 cm. Oba rodzaje smokingów będą odpowiednie na ten wyjątkowy dzień, a właściwie dobrane do sylwetki świetnie ją podkreślą.  Warto wspomnieć, że  smokingi czarne, granatowe, a także w kolorze navy będą idealne na tę doniosłą chwilę.

Pamiętaj

O ile do garnituru świetnie pasuje zarówno krawat, jak i mucha, tak do smokingu można założyć tylko drugi z wymienionych dodatków.

Prawie jak książę

Delikatna krata księcia Walii, tworząca czarno-białą kompozycję z drobną pepitką i dużą kratą overcheck to wzór, który uchodzi za klasykę, sięgającą jeszcze lat 20. Garnitur ślubny z tym ponadczasowym motywem będzie więc wyglądał oryginalnie, zwłaszcza gdy jest utrzymany w szarej lub granatowej tonacji. Radzimy jednak, by krata nie rzucała się nadmiernie w oczy, dzięki czemu nie zaburzy klasycznej prostoty garniturów ślubnych. Pamiętaj, by wszystko kolorystycznie ze sobą współgrało – jeżeli postawisz na model w kolorze ciemnego granatu, urozmaicony bordową kratą overcheck, to zadbaj także o to, by mucha również była w takiej właśnie tonacji. W wielu przypadkach, uroczystość zaślubin odbywa się latem, kiedy trzeba być przygotowanym na wysokie temperatury. Podczas takiej aury, zwłaszcza, gdy ceremonia odbywa się w ciągu dnia, warto postawić na garnitur nieco jaśniejszy –  będzie lepiej odbijał światło słoneczne, tym samym sprawiając, że w czasie upału nie będzie w nim zbyt za gorąco. Błękit królewski lub barwa lapis-lazuli z jasną kratą w kolorze kremowym będzie prezentować się efektowanie i bardzo stylowo.

My name is Bond… James Bond

Moda ślubna coraz częściej zaskakuje oryginalnymi trendami, które nieco wychodzą poza schemat tradycyjnych strojów ślubnych – nikt nie powiedział przecież, że spodnie i marynarka od garnituru ślubnego muszą być w takim samym kolorze. Na takie rozwiązanie zdecydował się Wojciech Szczęsny, który – być może zainspirowany eleganckim strojem agenta 007 – w dniu swojego ślubu założył czarne spodnie i niezwykle elegancką białą marynarkę. Dopełnieniem tego wyjątkowego stylu była czarna mucha, która stanowiła świetną przeciwwagę dla bieli, która zdominowała górną część stroju. Na rynku można także znaleźć garnitury ślubne, które w całości są białe – nic przecież nie stoi na przeszkodzie, by para młoda w tym ważnym dniu miała stroje w takim samym kolorze. Niektóre garnitury ślubne w kolorze białym mają czarne elementy (klapy, pasple i brustaszę), co sprawia, że strój wygląda niczym zaczerpnięty wprost z czerwonych dywanów Hollywood.

Jeżeli przygotowujesz się na ten wyjątkowy dzień i jesteś w trakcie poszukiwania ślubnego garnituru lub smokingu, zajrzyj na: https://www.lancerto.com/pl/odziez/kolekcje/sluby-i-wesela.html i zapoznaj się z ofertą. Na stronie sklepu Lancerto znajdziesz także buty, koszule, krawaty i muchy, a także inne dodatki, które tego dnia okażą się niezbędne.

Artykuł sponsorowany

Grafika: lancerto.com